شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۸/۰۴/۱۴۰۱
جمعه، 28th مارس 2014
8:11 ق.ظ
شبکه های اجتماعی خبر می دهند

گلدان هایی با عمر چند روز

عکس: آرش امام جمعه

عکس: آرش امام جمعه

 

شهرداری در اولین روز نوروز 93 اقدام گذاشتن گلدان های سفالی در پل هوایی سقز کرد که در نوع خود ابتکاری برای طراوت بخشیدن به این بخش پرتردد از شهر بود. این ایده در بسیاری از شهرهای دیگر هم اجرا شده بود خصوصا شهرهای شمال کشور که خطوط رفت و برگشت خیابان های کم عرض را با گلدان هایی مشابه این از هم تفکیک کرده اند.

 این گلدان ها و گل های زیبای داخل آن چند روزی بیشتر مهمان پل هوایی نبودند و در روز سوم نوروز تقریبا تمام آنها شکسته یا گل های داخل آن خالی شده بود و در نهایت توسط شهرداری جمع آوری شد.

انتشار این عکس (و چند عکس مشابه)در فیس بوک و دیگر شبکه های اجتماعی موجی از اظهار تاسف سقزی های داخل و خارج نشین را به دنبال داشت که معتقد بودند رفتارهای اینچنینی در شان شهر تاریخ سازی چون سقز نیست و از سوی دیگر تخریب اموال عمومی هم فضیلتی محسوب نمی شود.

اگرچه شکستن گلدانها ممکن است از روی عمد نبوده و وجود ترافیک شدید در این بخش از شهر موجب انحراف خودروها و برخورد با گلدانها شده باشد اما ابتکارهایی اینچنین نباید چندان هزینه زا باشد که دیگر مسئولان از خیر این چند کار حداقلی هم بگذرند.

کد خبر: 7489


۲ دیدگاه

 • همشهری law
  همشهری law: 3-29-2014 . 10:49 ب.ظ :

  آخه چند بار بگم هر چیزی و سرجای خودش بزارین وسط خیابان جای گلدان نیست.این ایده های جدی فرهنگ سازی می خواهد ، و در پس آن کمبود خودمان را با تقسیم خیابان انجام ندیم تا دیگران تصور کنن که سقزی فرهنگ تمدن ندارد بلکه اولین جایگاه تمدن و فرهنگ بوده فقط با این نوع اطلاع رسانی و ایده های اینچنینی موجب تخریب این مقدار فرهنگ هم می شویم .با تشکر

  پاسخ دهید

  • هاوشاری (اونم از نوع راه دور)
   هاوشاری (اونم از نوع راه دور): 3-31-2014 . 12:16 ق.ظ :

   یادمه یکی از حرف های شهردارهای گذشته و واراداتی شهرمون تو شهرداری همیشه زمزمه می شد.
   اینقدر بزارین تا دیگه مردم براشون عادی بشه و دیگه بهش کاری نداشته باشن
   البته با اون وضع رانندگی تو ایران فکر نمی کنم هیچ وقت عادی بشه وقتی به دیوار چین های پل هم رحم نمی کنن چند تا گلدون شکستن که پیشکشمون

   پاسخ دهید