شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۴/۰۷/۱۴۰۱
Wednesday، 9th April 2014
9:07 pm

گلایه شهردار سقز از نبود نیروهای متخصص در شهرداری

شهردار سقز گفت: در حال حاضر شهرداری سقز ۱۴ میلیارد تومان بدهی ثبت شده بابت پیمانکاری، خرید وسایل و تجهیزات شهرداری و ۱۳ میلیارد تومان آن بابت اوراق مشارکت بدهکار است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، ضیاالدین نعمانی ظهر امروز در  دیدار شهرداران شهرهای استان کردستان با معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و معاون دفتر فنی استانداری کردستان که در واحد آموزش و پژوهش استاندار برگزار شد، اظهار کرد: شهر سقز به عنوان دومین شهر پرجمعیت استان کردستان دارای 170 هزار نفر جمعیت شهری است که 14 میلیارد تومان بدهی ثبت شده بابت پیمانکاری، خرید وسایل و تجهیزات شهرداری دارد.

وی گفت: از میزان بدهی‌های شهرداری سقز 13 میلیارد تومان آن بابت اوراق مشارکت است.

شهردار سقز به مشکلات ساخت مجتمع گولان و نیمه تمام بودن این پروژه به دلیل نبود اعتبارات برای ادامه روند ساخت آن در شهر سقز اشاره و تصریح کرد: این پروژه با 10 درصد پیشرفت فیزیکی هم اکنون 30 ماه از اوراق مشارکت آن می‌گذرد و پروژه به صورت نیمه تمام باقی مانده است.

نبود نیروهای متخصص در شهرداری سقز

وی نبود نیروهای متخصص را از دیگر مشکلات شهرداری سقز ذکر کرد و گفت: در همین راستا نیروهای آتش نشان در شهرداری جذب شده که کارایی چندانی ندارند.

نعمانی به کمبود ماشین آلات در شهرداری سقز اشاره کرد و افزود: با توجه به وسعت زیاد شهر سقز هم‌اکنون 100 دستگاه ماشین آلات عمرانی و خدماتی در این شهر وجود دارد اما با کمبود مواجه هستیم.

شهردار سقز به پروژه‌های نیمه تمام عمرانی شهرداری سقز اشاره و اظهار کرد: برای ساخت پل این شهر 4 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که تاکنون 2.5 میلیارد تومان آن جذب و هزینه شده و 1 میلیارد و 500 میلیون تومان دیگر برای ادامه ساخت پل نیاز است.

وی مرمت و تعمیر کردن روکش آسفالت معابر و خیابان‌های شهر سقز را به دلیل تردد کامیون‌های ترانزیتی یکی دیگر از مشکلات شهرداری سقز عنوان کرد و گفت: در سال گذشته 15 میلیارد تومان برای کف سازی معابر شهری سقز هزینه شده و امسال نیز به دلیل سرما و یخبندان بودن برخی از این معابر تخریب شده که نیازمند مرمت و بازسازی است.

نعمانی از افزوده شده 295 هکتار از اراضی شهر سقز به محدوده شهری خبر داد و افزود: از این میزان اراضی 90 هکتار آن مربوط به واحدهای مسکونی مهر است که در حال اتمام است.

شهردار سقز با اشاره به فعالیت 800 پرسنل شهرداری سقز برای ارائه خدمت به شهروندان، گفت: میزان پرداخت حقوق به پرسنل شهرداری یک میلیارد و 400 میلیون تومان بوده است.

وی بودجه تصویب شده سال گذشته شهرداری سقز را، 57 میلیارد تومان ذکر کرد و افزود: از این میزان 37 میلیارد تومان آن جذب شده است.

کد خبر: 7635


نظر دهي بسته شده است.