شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۹/۰۷/۱۴۰۱
Friday، 11th April 2014
1:39 am

تقریبا همه فرمانداران استان مشخص شدند/ سقز و بیجار هنوز بلاتکلیف

تقریبا تمام گزینه های استانداری کردستان برای فرمانداری شهرستان های این استان قطعی شده و بعد از طی شدن مراحل اداری، فرمانداران جدید مشغول به کار خواهند شد. این درحالی است که وضعیت شهرهای سقز و بیجار همچنان نامشخص است و رایزنی ها ادامه دارد.

مجموعه اطلاعات رسیده به تحریریه شارنیوز در خصوص گزینه های مطرح برای فرمانداری سقز نشان می دهد که دو گزینه کریم اسدبیگی و معروف صمدی که بیش از این نیز مطرح بودند پر بسامدترین نام ها در چانه زنی ها و رایزنی های پشت پرده هستند. این درحالی است که دکتر شعبان سپهر، گزینه مورد علاقه استانداری کردستان برای فرمانداری سقز بود که وی تمایلی به حضور در این شهر نداشت و قرار است به زودی به عنوان مدیرکل سیاسی استانداری کردستان مشغول به کار شود.

اسدبیگی - صمدی

اسدبیگی – صمدی

صمدی و اسدبیگی که  فرمانداری شهرهای مهاباد و بانه در دوران اصلاحات را در کارنامه خود دارند، منتظر اعلام نظر نهادهای امنیتی و نظارتی هستند. 

بانه:

گزینه معرفی شده به وزارت کشور از سوی استانداری کردستان برای فرمانداری بانه، “راشد عذیری” است.

بعد از آنکه مذاکرات در مورد نژاد جهانی-شهردار سابق بانه- بی نتیجه ماند و وی از لیست گزینه ها کنار گذاشته شد، استانداری و اعضای ستاد بانه بر سر عذیری به توافق رسیدنداگرچه این توافق به سادگی به دست نیامد و حواشی زیادی حول ستاد روحانی در بانه به وجود آمد. عذیری معاون فرماندار دهگلان در دوران احمدی نژاد بود و هم اکنون سرپرستی این فرمانداری را برعهده دارد. وی در مقطعی در بانه بخشدار بوده است.

سنندج:

فرمانداری سنندج که همواره زیر سایه استانداری قرار دارد و کمتر نظر افکار عمومی را به خود جلب می کند، از جمله سمت های ممنوعه برای کردهای اهل سنت به شمار می رود. گزینه استانداری برای فرمانداری مرکز استان، دکتر ابراهیم زارعی است. وی اهل قروه و عضو هیات علمی دانشگاه بوعلی همدان است. 

در زمان اصلاحات مدیرکل میراث فرهنگی استان بوده و به لحاظ سیاسی به اصلاح طلبان گرایش دارد. زارعی در مورد شهر سنندج هم تالیفات و تحقیقاتی مرتبط با رشته خود منتشر کرده است.

قروه:

برای فرمانداری قروه “دکتر شریف بیانی” گزینه مورد نظر استانداری است. وی عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی است و سابقه معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد سنندج را در کارنامه خود دارد. مشکلاتی بر سرراه انتقال او از دانشگاه آزاد به وزارت کشور وجود دارد که دلیل آن دولتی نبودن دانشگاه آزاد است که امکان ماموریت به دستگاه های دولتی را مشکل می کند.

مریوان: 

“محمد فلاحی”  به زودی به عنوان فرماندار مریوان معرفی می شود. وی در دوران اصلاحات معاون فرماندار در این شهر بوده و جزو گزینه های است که در همان روزهای آغازین حضور آشناگر -معاون سیاسی- در کردستان در مورد وی توافق حاصل شد. 

کامیاران:

یکی از فعالین ستادهای موسوی و روحانی و عضو شورای اصلاح طلبان استان کردستان، گزینه اصلی برای فرمانداری کامیاران است. “مسعود روحانی” معاون  آموزش و پرورش کامیاران بوده و  هم اکنون در اداره کل آموزش و پرورش مشغول به کار است. این گزینه  علی رغم تمایل استانداری هنوز به طورکامل قطعی نشده است.

دهگلان:

برای دهگلان، “یحیی نظری” مطرح ترین گزینه است. وی بخشدار این شهر در دوران اصلاحات بوده و به لحاظ سیاسی به اصلاح طلبان متمایل است.

بیجار:

وضعیت بیجار نیز مانند سقز نامشخص است. با این تفاوت که یکی از دلایل به نتیجه نرسیدن مذاکرات در مورد این شهر، اعمال نظر بیاتیان نماینده بیجار در مجلس شورای اسلامی است. 

کد خبر: 7639


نظرات:

 1. سکوت سرشار از ناگفته هاست

 2. آقاي معروف صمدي انساني والٰا و روشنفكري وارسته و باعث افتخارملت كُرد هستند
  او زماني نماينده مردم سنندج درمجلس وسپس فرماندارمهابادبود

 3. ای ول…

 4. خطاب به موکلین وقیمان فکر و فرهنگ تاریخ ملت کرد لطفا ارزش هر چیز و هرکس را در گرو جریان اصلاحات نگذارید در ارزیابی افراد تنها نکته را اصلاح طلب نما و تک صدایی با خودتان ذکر کرده اید عجبا … تکثر گرایی در نزد شما یعنی این …

 5. البته برخلاف کامنت همشهری ، گویا آقای بیگلری در ایام نوروز دیداری با اعضای ستاد دکتر روحانی در سقز داشته و صراحتا اعلام نموده ” بنده به عنوان یک عضو ستاد دکتر روحانی تمام تلاش خود را در راستای محقق شدن فرایند انتخاب گزینه هاجهت فرمانداری سقز که مورد تایید ستاد دکتر روحانی در سقز باشد را انجام می دهم “.

 6. خدايا از دست اين اقاى فخرى فرماندارسقز به كى و كجا پناه ببريم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 7. من به‌ ءنوان یک شهروندعدم تعین فرماندار سقز را در نبود نیرو یا جریان مردمی تاثیر گذار و دارای وزنه‌ی اجتماعی سیاسی به‌ طوری که‌ نقش آن در تعیین فرماندار برجسته‌ باشد می بینم،با وجود فعالیت های جریان اصلاحات در شهر ما و نقش آنها در بر انگیختن احساسات جمعی با بهره‌ گیری از بیانیه‌ی شماره‌ 3 آقای روحانی و وعده‌های وزارت برای کرد ها،استاندار کرد برای کردستان و….. دیده‌ می شود که‌ وزنه‌ی آنها تنها در برهه‌ی انتخابات بود و به‌ واسطه‌ی خوانش برنده‌ی انتخابات از میزان وزنه‌ی این جریان در فردای بعد از پیروزی انتخابات در مراحل مختلف آنها را وادار به‌ عقب نشینی از خواسته‌ هایشان کرد و متاسفانه‌ این جریان بدون هیچ گونه‌ مقاومت و پافشاری بر خواسته‌های مطروحه‌ هر مرحله‌ از عقب نشینی را با توجیهات غیر قابل قبول موجه‌ جلوه‌ می دهد.
  بدون شک بهترین پاسخ به‌ اعتماد مردم این شهر و ارج نهادن به‌ شعور اجتماعی و سیاسیشان بها دادن به‌ خواست آنها در تعیین مسئولیت های مختلف و جنبه‌ مردمی بودن آنهاست نه‌ وابستگی به‌………….

 8. بهترين گزينه همان آقاي معروف صمدي هستند.

 9. شما هم حذف و سانسور؟؟؟!!!!!!
  به خدا ازتون بعيده!!!!!

 10. واقعا متاسفيم

 11. معروف صمدي يا احمدعزيزي = مديريت جهادي و درايت روشنفكري

 12. قطاربزرگ ” تدبيرواميد” بوسيله فرمانداران احمدي نژاد، لكوموتيوراني نميشود!!!
  نمونه بارز اينكار: اجراي ناقص تمامي كارهاوبرنامه هاي دولت تدبيرواميد!!!
  ازجمله:
  اجراي ناقص وتقريباًآشفته برنامه جالب سبدكالا،كه موجب عذرخواهي رئيس جمهور شد!!!!

 13. آقای بیاتیان ما را به خیر تو امید نیست،شرر مرسان.

 14. جناب همشهري عزيز . اي كاش حرفهايي كه مي زني مستندات هم ارائه مي داديد . شما كه اصلاً از نظرات آقاي بيگلري بي اطلاعي چرا الكي اظهار نظر مي‌كنيد و يا شايد هم عمداً در جهت تخريب آقاي بيگلري باشد كه بدور از جوانمردي و عملي غير اخلاقي است .

 15. بعضیا خیلی بی انصافن
  من نظرم حذف شده ولی اونها ول نمیکنن چون نقدی بر بیگلربیگی مقدس شان نمودم

 16. اقاى فخرى فرماندارهمه مردم سقز مى باشد بعض هافرماندارى راطلب مى فرماييند انحصارى تامرز بندى خودى وغير خودى رارواج دهند اطمينان داشته باشيد عوض شدن فرماندار مشكلات مردم را حل نخواهدكرداصولا فرماندار ان بايد بيطرف باشند

 17. انسان با دیدن این فرماندار هیچ انگیزه ای برای انجام کار نخواهد داشت تو را به خدا جناب آقای استاندار فکری به حال سقز کنید آیا قحط الرجال است که این فرماندار تمام عیار احمدی نژاد عوض نمیشود مثل اینکه این فرماندار در عمل هم کپی برابر اصل احمدی نژاد است