شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۵/۰۷/۱۴۰۱
Saturday، 12th April 2014
10:11 pm

مقاوم سازی روستاها نقش مهمی در جلوگیری از مهاجرت روستاییان دارد

سقز – ایرنا – معاون فنی و عمرانی فرماندار شهرستان سقز گفت: مقاوم سازی اماکن روستایی و تلاش برای آبادانی روستاها مهمترین و موثرترین اقدام در جلوگیری از مهاجرت روستاییان و کاهش مسایل و مشکلات شهری است.

صابر زارعی روز جمعه بمناسبت هفته بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان نهادی انقلابی و موثر در توسعه و عمران روستاهای سقز نقش بسزایی در کنترل مهاجرت روستاییان به شهرها داشته است.

وی بیان کرد: با آغاز فعالیت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در روستاهای این شهرستان، در بسیاری از موارد شاهد حذف مهاجرت روستاییان به شهر بوده ایم که علاوه بر حمایت از بخش تولید در مسایل اجتماعی نیز بسیار موثر بوده است.

وی اظهار کرد: با همت و تلاش بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تا کنون 41 هزار و 69 واحد مسکونی روستایی در این شهرستان مقاوم سازی شده است.

رییس بنیاد مسکن سقز با اشاره به آمار واحدهای مسکونی مقاوم سازی شده روستاهای این شهرستان افزود: این آمار معادل 30 درصد کل واحدهای مسکونی روستایی سقز است.

وی با اشاره به برنامه های دولت تدبیر و امید در این حوزه برای آینده گفت: در نظر است در یک برنامه میان مدت، رقم اعلام شده به دو برابر افزایش یابد.

معاون فنی و عمرانی فرماندار شهرستان سقز گفت: بهسازی و مقاوم سازی منازل روستایی گامی برای کاهش آسیب ها و خسارات جانی و مالی و به حداقل رساندن هزینه های سرسام آور ناشی از حوادث غیر مترقبه و سوانح طبیعی است.

زارعی افزود: ضروری است برای حفظ میراث کهن این مرز و بوم، مرمت اصولی و علمی بافت های مسکونی مبتنی بر ارزش های شهرسازی و معماری کشور به صورت علمی، در سر لوحه کار متخصصین و مجریان مربوطه قرار گیرد.


منبع خبر: ایرنا
کد خبر: 7647


نظر دهي بسته شده است.