شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۲/۰۳/۱۴۰۱
شنبه، 12th آوریل 2014
10:35 ب.ظ

۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای کنار گذر سقز اختصاص یافت

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار توسط وزارت راه و شهرسازی برای تکمیل کنار گذر شهر سقز اختصاص یافت.

محسن بیگلری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سقز اظهار کرد: این میزان اعتبار در نشست ویژه با نورزاد معاون وزیر راه و شهرسازی، خادمی مدیر کل وزارتی راه و شهرسازی و نیز با حضور مدیرکل راه و شهرسازی استان کردستان مصوب شد.

وی با بیان اینکه، در این نشست پیمانکار این مسیر نیز حضور داشت، گفت: این اعتبار که بسیار به موقع مصوب شد به زودی تخصیص خواهد یافت.

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه، شهرستان سقز از لحاظ موقعیت جغرافیایی در وضعیتی خاص است و اینکه یکی از مسیرهای پر تردد استان کردستان و مسیر ارتباطی شمال غرب به جنوب کشور است، تصریح کرد: اتمام این کنار گذر، کمک شایانی به رفع ترافیک داخل شهر سقز و کاهش حوادث رانندگی خواهد داشت.

وی گفت: علاوه بر قول اختصاص مبلغ فوق برای این مسیر، قیر مورد نیاز این کنار گذر هم تامین خواهد شد.

بیگلری افزود:  پیمانکار نیز متعهد شد تا اردیبهشت ماه 94 یعنی 13 ماه آینده یک باند این کنار گذر را زیر بار ترافیک ببرد.

وی خاطر نشان کرد: در مسیر 10 کیلومتری این کنارگذر، یک پل هم به طول 140 متر باید بر روی رودخانه سقز احداث شود که احداث این پل بسیار زمان بر خواهد بود.

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت: زمانی که بنده به عنوان نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه انتخاب شدم، این پروژه تعطیل بود و پیمانکار هم کار را ترک کرده بود که با پیگیری‌های به عمل آمده دوباره مناقصه برگزار شد و پیمانکار دیگری برای این مسیر انتخاب شد.

بیگلری اظهار کرد: با تلاش و پیگیری های فراوان در سال 1392 قول آسفالت 100 کیلومتر راه روستایی و همچنین 13.5 کیلومتر آسفالت جاده سقز مریوان نیز گرفته شد که پروژه آسفالت جاده سقز مریوان به پیمانکار واگذار شده و پروژه آسفالت راه‌های روستایی هم به زودی به پیمانکار واگذار خواهد شد.

کد خبر: 7650