شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۱/۰۴/۱۴۰۱
چهارشنبه، 16th آوریل 2014
5:50 ق.ظ
از تنديس رفتگر در سقز رونمايي شد

آغاز عملیات ساخت پروژه ی بلوار 45 متری سقز

مراسم آغاز عملیات ساخت پروژه ی  بلوار 45 متری “امورمالیاتی” توسط شهرداری سقز با همکاری سازمان امور مالیاتی کردستان روز سه شنبه 26/1/93 با حضور مدیر کل امور مالیاتی کردستان ،رییس امور مالیاتی سقز،شهردار ،اعضای شورای اسلامی شهرو همچنین چند تن از مسئولان ادارات سقز برگزار شد.

در ابتدای مراسم حاضران  همراه  با جمعی از پرسنل تنظیف  شهرداری با حضور در پارک مولوی کرد سقز ،ضمن رونمایی از تندیسی از زحمات و تلاش های نارنجی پوشان شهر تقدیر به عمل آوردند. 

شهردار و رییس شورای شهر سقز در سخنانی کوتاه  به اهمیت نقش این قشر زحمت کش در حفظ نظافت شهر و زیبایی فضاهای سبز سطح شهر اشاره کردند و یادآورشدند رونمایی از این تندیس که اولین نمونه  از مجموعه تندیس های آماده ی نصب و رونمایی در سطح شهر است نشان از احترام و ارزشی است که مجموعه ی مدیریت شهرداری و شورای شهر برای این عزیزان قائل است.

در ادامه حاضرین با حضور در محل احداث پل سواره رو امور مالیاتی از نزدیک با محل احداث پل و مسیر بلوار 45 متری که بلوار 7تیر را به بلوار کردستان متصل می کند بازدید کردند.

 ضیا نعمانی شهردار سقز طی سخنانی دلیل نامگذاری این پل به  “امور مالیاتی” را مشارکت و مساعدت سازمان امور مالیاتی کردستان در جهت احداث و اجرای این پروژه عنوان کرد و از زحمات و تلاش های افضلی مدیریت کل امور مالیاتی استان کردستان و حیدری ریاست امور مالیاتی شهرستان سقز تشکر نمود.

وی افزود: پل امور مالیاتی به طول 120 متر و عرض 12 متر که نوع اسکلت آن بتونی است بر روی رودخانه ی سقز و در ابتدای بلوار 45 متری  واقع در امتداد میدان کانی نیاز احداث می گردد. با بهره برداری ازاین پل می توان به شکل قابل توجهی از حضور ماشین های سنگین در سطح شهر وترافیک شهری  کاست که تاثیرات فراوانی در سهولت آمدو شد شهروندان در سطح شهر خواهد داشت. 

در ادمه ی این مراسم افضلی مدیر کل امور مالیاتی استان کردستان ضمن ابراز خرسندی از آغاز به کار پروژه گفت:برای اولین بار در سطح کشور سازمان امور مالیاتی از محل پرداخت عوارض و مالیات بر ارزش افزوده ی شهروندان به اجرای طرح های عمرانی در همان شهر کمک می کند”. وی این کار را یک حرکت نمادین جهت فرهنگ سازی و تشویق شهروندان به پرداخت مالیات نامید و ابراز امیدواری کرد در آینده نیز بتواند ازمحل منابع این اداره کل به اجرای پروژه های عمرانی و توسعه محور در سطح شهر سقز وسایر شهر های استان کمک کند.

  افضلی به خبرنگاران گفت: “همیشه یکی از دغدغه های شهروندان چگونگی هزینه شدن مالیات و عوارض پرداختی آنها است و علی رغم اینکه گام هایی در جهت شفاف سازی به عمل امده، اما  کافی نبوده است انجام چنین پروژهایی می تواند  تاثیرات بسیاری در جلب مشارکت مردمی و افزایش اشتیاق انها به پرداخت به موقع عوارض و مالیات داشته باشد .fdg

وی در پاسخ به سوال خبرنگار شارنیوز در این خصوص که با توجه به اختصاص یک درصد از مالیات برارزش افزوده در قانون بودجه به امر بهداشت ،آیا می توان منتظر مشارکت سازمان امور مالیاتی در توسعه ی مراکزبهداشتی و درمانی سطح شهربود، گفت: “از ابتدای سال جاری برای دریافت  این یک درصد اقدام نموده ایم اما تا اکنون آئین نامه ی نحوه ی تخصیص آن وصول نشده است . که منتظریم پس از ابلاغ آئین نامه و رایزنی و مشورت با مسئولان مربوطه، در صورت امکان در اجرای طرح های بهداشتی و درمانی که رفاه و آسایش شهروندان را به همراه داشته باشد همکاری کنیم.

افضلی با اشاره ی مجدد به اینکه برای اولین بار در سطح کشور سازمان امور مالیاتی در اجرای طرح های عمرانی از محل پرداخت مالیات و عوارض شهروندان همان شهر همکاری می کند، به حاضران اطمینان داد چنانچه اجرا و به بهره برداری رسیدن این طرح با بازخورد مناسب شهروندان و افزایش اشتیاق آنها  برای پرداخت مالیات و عوارض روبرو شود، در آینده شاهد اجرای طرح های بزرگتر و بهتری نه تنها در در شهر سقز بلکه در در سایر شهر های استان کردستان خواهید بود.  

 

shahr1

11

3322

کد خبر: 7754


۷ دیدگاه

 • saadi
  saadi: 4-16-2014 . 10:56 ق.ظ :

  امیدوارم هر چه زودتر این پروژه تموم بشه مانند دیگر پروژه های سقز بعد از مدتی متوقف نشه

  پاسخ دهید

  • فضول باشی
   فضول باشی: 4-16-2014 . 10:58 ق.ظ :

   آفرین به همت والای اداره مالیات کردستان و سقز،شورا و شهردار محترم شهر.حرکت و کار بسیار جالبی است.

   پاسخ دهید

   • شاردوست
    شاردوست: 4-17-2014 . 8:18 ق.ظ :

    امیدوار اولین کلنگ زنی این پروژه باشدودیگر هیچ مسئولی برای کلنگ زنی به سقز نیاید تاروز افتتاح همه مسئولین بیان!!!!!!!!!!!!

    پاسخ دهید

    • هاوشاری (اونم از نوع راه دور)
     هاوشاری (اونم از نوع راه دور): 4-17-2014 . 2:35 ب.ظ :

     نصب تندیسی از نیروهای عزیز واحد تنظیف رو اولین گام در جهت احترام به اصلی ترین و مهمترین گروه شهرداری که بیشترین و عملی ترین کارهای شهر که همگان هر روزه برخلاف دیگر واحدهای شهرداری شاهد آن هستند می پنداریم و امیدواریم که شهردار و اعضای شورای شهر با همراه کردن نیروهای اداری شهرداری نه تنها در حرف و برخلاف دوره های گذشته بلکه به صورت عملی با شناسایی مشکلات این گروه زحمت کش و تلاش برای رفعشان اقدام کنند و مثلا با حمایت از راه اندازی سندیکایی برایشان از برخوردهای فصلی که هر وقت نیاز دارند از آنها سو استفاده کرده و در فصلهای سرد با بیکار کردنشان عمر و نیروی جوانیشان را پایمال نکنند.

     پاسخ دهید

     • شهروند سقزی
      شهروند سقزی: 4-21-2014 . 8:34 ق.ظ :

      کم کم همه چیز داره به اسم سازمانها می شه مثلاً میدان شهرداری،بلوار امورمالیاتی،…!خدا عاقبتمان را به خیر کند

      پاسخ دهید

      • همشهری
       همشهری: 4-24-2014 . 10:20 ق.ظ :

       امیدوارم این طرح مثل پل پیاده روی چم نا تمام نمونه

       پاسخ دهید

       • حمه سعی
        حمه سعی: 4-29-2014 . 8:45 ب.ظ :

        با عرض سلام
        من معتقدم هر قدمی که در جهت توسعه و رونق و کاهش مشکلات روز افزون سقز برداشته میشود . ارزشمند است . دست خدمتگزاران و دلسوزان واقعی سقزی را در هر جا و هر سمتی میبوسم .

        پاسخ دهید