شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۵/۰۴/۱۴۰۱
دوشنبه، 21st آوریل 2014
2:08 ب.ظ

کشف محموله بزرگ گوشی قاچاق

جانشین فرمانده انتظامی استان کردستان از کشف دو محموله تلفن همراه قاچاق به ارزش سه و نیم میلیارد ریال در شهرستان های بیجار و سقز خبر داد.

سرهنگ ˈجعفر آژنگˈ روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: در یک عملیات پلیسی در شهرستان بیجار 

220 دستگاه گوشی تلفن همراه پیشرفته به همراه 947 عدد لوازم جانبی و همچنین 321 عدد کارتن خالی گوشی تلفن همراه خارجی قاچاق توسط ماموران پلیس آگاهی کشف شد.

به گفته وی این محموله به شیوه ای ماهرانه در قسمت عقب، کف و زیر صندلی های یک دستگاه خودرو هیوندا جاسازی شده بود که با اشراف اطلاعاتی ماموران، حین ورود به شهر بیجار شناسایی و توقیف شد.

جانشین فرمانده انتظامی استان کردستان گفت: ارزش تقریبی محموله کشف شده دو میلیارد ریال برآورد شده است. 

وی با شاره به کشف مقداری مواد مخدر شیشه و شیره تریاک از خودرو مذکور، تصریح کرد: در این ماموریت راننده و سه سرنشین زن خودرو که سعی داشتند در پوشش اعضای یک خانواده اقدام به انتقال کالای قاچاق کنند، دستگیر شدند.

جانشین فرمانده انتظامی استان کردستان همچنین از توقیف یک محموله گوشی تلفن همراه قاچاق به تعداد 685 دستگاه و به ارزش یک و نیم میلیارد ریال در سقز خبر داد. 

سرهنگ آژنگ گفت: این محموله در یک دستگاه سواری پژو پارس بارگیری شده بود که با اشراف اطلاعاتی ماموران پاسگاه حین تردد در محور ˈمریوان – سقزˈ شناسایی و توقیف شد.

وی گفت: در این رابطه یک متهم دستگیر شده است


منبع خبر: ایرنا
کد خبر: 7852


یک دیدگاه

 • دلسوز
  دلسوز: 12-25-2014 . 12:15 ق.ظ :

  گوشيهاي نوكيا به جز شماره سريال يك كد محصول هم دارند كه يك عدد هفت رقمي است كه پشت گوشي نوشته است مثالش را براي نوكيا 220 مي نويسم:
  RM-970
  CODE: 059V4N1
  شركت نوكيا براي گوشي نوكيا 220 چهل و يك كد متفاوت توليد كرده است. يعني گوشي نوكيا 220 چهل و يك مدل سخت افزاري مختلف دارد. هر كد محصول داراي يك فريمور منحصر به فرد است. اين كد محصول، نشان دهنده زبان گوشي، رنگ گوشي، اپراتورهاي ارتباطي و مشخصات ديگر مي باشد. بسياري از گوشيهاي قاچاق شركت نوكيا كه وارد كشور مي شود فاقد زبان فارسي هستند يعني اين گوشيها براي كشورهاي ديگر و اپراتورهاي ديگر ساخته شده است. از آنجايي كه گوشيهاي قاچاق پس از ورود به كشور احتياج به پشتيباني از زبان فارسي دارند. توسط تعميركاران بي مسئوليت با فريمور نادرست برنامه ريزي مي شوند. اين افراد معمولاً از فريمورهايي استفاده مي كنند كه زبان فارسي را پشتيباني مي كنند اما از آنجايي كه اين فريمور با سخت افزار گوشي مغايرت دارد، باعث بروز مشكلاتي براي گوشي مي شود.
  متاسفانه بسياري از تعميركاران نرم افزار گوشي اين نكته را مي دانند اما به خاطر سود و منفعت شخصي هيچ وقت حاضر نيستند اين نكته بسيار مهم را افشا كنند.
  اگر مي خواهيد گوشي نوكيا بخريد توجه كنيد كه بر روي كارتن نوكيا زبان فارسي با كد FA مشخص شده باشد. اين كد نشان مي دهد كه اين گوشي داخل خود كارخانه نوكيا فارسي شده است نه داخل ايران. با رعايت اين نكته ضربه محكمي به قاچاقچيان موبايل و تعميركاران ناشي و بي مسئوليت خواهيد زد.

  پاسخ دهید