شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۶/۰۷/۱۴۰۱
Saturday، 26th April 2014
11:23 pm

پهلوانان سقز به مصاف هم رفتند

مسابقات قهرمانی هنرهای فردی زورخانه ای و کشتی پهلوانی استان کردستان با میزبانی شهرستان سقز برگزار شد.

این مسابقات که در قالب یادوارۀ مرحوم خلیفه صابر نیلوفری و عباس خاکی از بزرگمردان ورزش باستانی شهر سقز در روزهای چهارم و پنجم اردیبهشت ماه برگزار شد، عصر روز جمعه پنجم اردیبهشت ماه با اعلام برندگان این مسابقه پایان یافت.

مسعود یاعلی رئیس هیئت پهلوانی زورخانه ای سقز در بارۀ این مسابقه گفت:مسابقات قهرمانی استان در رشته های هنرهای فردی زورخانه ای و کشتی پهلوانی برگزار شده است. در این مسابقات بالغ بر200 نفر شرکت کننده از 10 شهرستان استان کردستان به علاوۀ یک تیم از روستای سنته و در رده های مختلف سنی از نوجوان تا بزرگسال برگزار شد.

 لازم به ذکر است که این مسابقات برای اولین بار در شهرستان سقز و در چنین سطحی در استان کردستان برگزار میشود که در همین راستا رؤسای هیئت شهرستان ها و همچنین دکتر حسن بابایی رئیس هیئت کشتی استان کردستان از کم و کیف این مسابقات ابراز خرسندی کرده اند.

همچنین در این مراسم با اهدای لوح یادبود از جانب فرماندار، نمایندۀ مجلس و همچنین دست اندرکاران ورزش استان و شهرستان به خانواده های مرحوم نیلوفری و عباس خاکی و نیز دیگر کسانی که درعرصۀ این ورزش فعالیت داشتند تشکر و قدردانی به عمل آمد.

بعد از اتمام مسابقات ، نتایج بدین گونه اعلام شد:

در رشتۀ زور خانه ای : سنندج مقام اول، سقز با 4 طلا،1 نقره و 3 برنز مقام دوم و بیجار رتبۀ سوم را کسب کرد.در کشتی نوجوانان شهر سریش آباد مقام اول، سقز با 1 طلا،3 نقره و 6 برنز مقام دوم و مریوان مقام سوم را ازآن خود کردند.

در پیشکسوتان نیز سقز با 3 طلا،1 نقره و 1 برنز مقام اول،بانه مقام دوم و بیجار نیز مقام سوم را کسب کردند. اما در مجموعٍ تیمی شهر سقز مقام اول،سریش آباد مقام دوم و سنندج مقام سوم راازآن خود کردند.

در پایان مراسم، مسعود یا علی ،مسئول برگزاری مسابقات از شهرداری، شورای شهر،فرمانداری ، ادارۀ ورزش و جوانان سقز،آموزش و پرورش شهر سقز بخاطر تأمین خوابگاه ، و همچنین آقای حامد رحیم زاده که تا حدودی هزینه های این مسابقات را متحمل شدند تشکر و قدردانی کردند. 

 

zorkhaneh (3)

 

zorkhaneh (4)
zorkhaneh (6)

zorkhaneh (2)

کد خبر: 7906


نظر دهي بسته شده است.