شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۸/۰۴/۱۴۰۱
جمعه، 2nd می 2014
11:27 ق.ظ

دلایل تاخیر در اتمام پل عابر پارک کوثر

رئیس شورای شهر سقز از تلاش و برنامه ریزی در سال جاری برای اتمام پل عابر پیاده پارک کوثر به پارک مولوی کرد خبر داد.

 نظام غفاری درخصوص دلایل توقف عملیات و تاخیر در اتمام این طرح، گفت: این پروژه از 2 سال پیش شروع شده و جزو پروژه های استانی محسوب می گردد و اعتبارات آن باید از منابع استانی تامین گردد، اما بدلیل طلب 2 میلیاردی پیمانکار، عملیات آن با کندی پیش می رود و امکان اختصاص اعتبار برای آن از طریق منابع داخلی شهرداری وجود ندارد، لذا عدم پرداخت این مطالبات به پیمانکار، موجب عدم انگیزه برای تسریع در کار و اتمام آن شده است.

وی افزود: رایزنی هایی برای تامین اعتبار و ادامه کار از جمله اتمام ستون های فلزی صورت گرفته است و بعد از آن مرحله نیز نرده کشی، ایجاد فضای سبز و کف پوش پل توسط خود شهرداری انجام خواهد شد.

 


منبع خبر: کردپرس
کد خبر: 7996


۴ دیدگاه

 • حیران
  حیران: 5-2-2014 . 10:15 ب.ظ :

  حالا اقلاًتازمان افتتاح وتأمین اعتبارواین جورچیزا اجازه بدید کسانی که به نام اونا (شهر وندان) پل روساختید ازروش عبور ومرور کنن.برای ایمنی هم چند خال جوش به ستوناش بزنید .چون این جوری که پیش می ره عمر ماها بهئافتتاح اون کفاف نمی ده جان برادر

  پاسخ دهید

  • سلێمان عه‌بدی
   سلێمان عه‌بدی: 5-2-2014 . 11:00 ب.ظ :

   امیدوارم این پروژه‌ در کمترین زمان با موفقیت به‌ اتمام برسد،من به‌ عنوان یک شهروند در خصوص این پروژه‌ و توجیه‌ بودن آن در شکم چرا که‌ ؛
   1-ظاهر پروژه‌ و سازه‌ی آن به‌ هیچ عنوان با کرکرد آن به‌ عنوان پل عابر پیاده‌ سنخیت ندارد و بیشتر به‌ یک پل ماشین رو آنهم از نوع سنگینش شبیه است!شاید بگید بهتر استحکام بهتری خواهد داشت!!اما با یک برآورد ساده‌ و نه‌ کارشناسانه‌ می توان به‌ اختلاف هزینه‌ی چند ملیاردی تمام شده‌ی آن پی برد،لذا من از متخصصان فن و مهندسان شورا می پرسم چرا و با کدام توجیه‌ این سازه‌ی سنگین از سوی شورای قبلی و شهردار قبلی ایجاد شده‌ است؟؟!!
   2- آیا نمی شد با همان هزینه‌ یا حداقل کمی بیشتر و همان سازه‌ چند صد متر پایین تر مسیر منتهی به‌ میدان آزادی را به‌ صورت ماشین رو به‌ محله‌ شریف آباد متصل کرد و نمای بهتری به‌ شهر داده‌ وکمکی به‌ برطرف کردن بار ترافیکی سنگین این منطقه‌ از شهر کرد؟

   پاسخ دهید

   • سقزي 258
    سقزي 258: 5-3-2014 . 8:06 ب.ظ :

    براستي اين پل چه مشكلي از دوش سقزيها برميدارد؟؟؟؟؟؟؟!!!
    در حالي كه مقداري پايين از آن ميشد ميدان آزادي يا سه را قديم بانه را به سه راه شريف آباد متصل نمود!!!!!!!

    پاسخ دهید

    • قرچی آوا
     قرچی آوا: 5-4-2014 . 3:44 ب.ظ :

     -آقایان شورای فعلی مثل اینکه یادتان رفت در تبلیغاتتان به مردم قول دادید گزارش شفاف از ریخت و پاشهای شهرداری و شورای قبلی تهیه و به مردم بدهید. در ضمن این پل چندین میلیاردی که هیچی به پل عابر پیاده شبیه نیست (پیشنهاد میکنم اسمش را پل مردان شش میلیاردی بزارید) ما مردم محله با این بی سوادی و مثلا پایین شهری میفهمیم که اینجا این را برای مصرف کردن درس کردن (حوض برای شنا)بهتر است مسببان این بی فکری مثل طراحان و پیشنهاد دهندگان بی مسئولیت و بی فکر آن را حداقل شهامت داشته به مردم معرفی کنید وللهی اگر مالی خودتان را اینجوری پیمانکار هزینه میکرد و می ساخت جد واباد پیمانکار و بنا و مهندس را از قبر در می اوردید پس چرا آلان لبهایتان باز نمی شود و فریاد نمی زنید. آهم مثل اینکه شما همممم …ها؟

     پاسخ دهید