شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۸/۰۴/۱۴۰۱
سه‌شنبه، 13th می 2014
1:44 ب.ظ

سقز قطب اصلی واحدهای معدنی و صنعتی و تجاری استان می‌شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با بیان اینکه معادن غنی نقش بسزایی در توسعه استان ایفا خواهد کرد گفت: در آینده‌ای نزدیک، سقز قطب اصلی واحدهای معدنی و صنعتی و تجاری استان می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از سقز، پیمان اسراری ظهر امروز پس از دیدار با پرسنل اداره شهرستان سقز به صورت سرزده از برخی واحدهای صنعتی مستقر در شهرک صنعتی سقز بازدید به عمل آورد.

وی از نزدیک مسائل و مشکلات برخی از صنعتگران شهرستان سقز و مدیران عامل شرکت‌های تولیدی و صنعتی فعال در سقز را مورد بررسی قرار داد و دستور رسیدگی فوری برای رفع موانع و مشکلات برخی از آن‌ها را صادر نمود.

اسراری با اشاره به اینکه شهرستان سقز به عنوان یکی از قطب‌های اصلی معدنی در استان به شمار می‌رود گفت: معادن غنی از جمله سنگ گرانیت سفید، محدوده اکتشافی طلا، سیلیس، سنگ لاشه آندزیتی، فلدسپات، مرمریت، نقش بسزایی در توسعه استان در آینده‌ای بسیار نزدیک ایفا خواهد کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: شهرستان سقز با دارا بودن اصناف و بازاریانی فعال و منصف زبانزد همه بوده است.

وی با اشاره به وجود بازارچه رسمی سیف سقز اظهار کرد: مسئولان استانی و کشوری باید تمامی سعی و تلاش خود را در راستای هرچه بیشتر فعال نمودن این بازارچه با توجه به ظرفیت‌های خوب به عمل آورند.

اسراری با اشاره به اینکه صنعتگران واقعی ما باید با جان و دل عاشق صنعت باشند تا در کار خود موفق باشند، گفت: اقدامات مدیران واحدهای بازدید شده، از نظر موفقیت‌های به دست آمده در شرایط کنونی قابل تحسین است.

واحدهای صنعتی شرکت تولیدی نیک پلیمر، صنعت قند کردستان، لبنیات آرام، سردخانه در دست احداث و کارخانه تولید لامپ کم مصرف شرکت مبین نورسازان ماد از جمله واحدهایی بودند که رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان از نزدیک از فرایند چرخه تولید و فعالیت آنان بازدید به عمل آورده و به نمایندگی از طرف همه واحدهای صنعتی شهرک صنعتی سقز در جریان مسائل و مشکلات آنان قرار گرفتند.

لازم به ذکر است در حال حاضر 137 واحد صنعتی در شهرستان سقز دارای پروانه بهره‌برداری صنعتی هستند که با برنامه‌ریزی های صورت گرفته تعداد این واحدها افزایش چشمگیری خواهد یافت.

کد خبر: 8173


یک دیدگاه

 • اشنا (س.ف)
  اشنا (س.ف): 5-13-2014 . 6:58 ب.ظ :

  با سلام

  ((رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: شهرستان سقز با دارا بودن اصناف و بازاریانی فعال و منصف زبانزد همه بوده است.))

  خوب بایدم باشه هرکی و خواستید تو اصناف اومد سر کار . کاشکی یکی بود میگفت : بلی دم خوش

  پاسخ دهید