شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۸/۰۴/۱۴۰۱
سه‌شنبه، 13th می 2014
1:45 ب.ظ
نماینده مردم شهرستان‌های بانه و سقز در مجلس:

مردم از سفرهای مسئولان به کردستان انتظار نتیجه مثبت دارند

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس گفت: مردم از سفرهای مسئولان به کردستان انتظار نتیجه مثبت دارند.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج٬ محسن بیگلری امشب در دومین جلسه شورای برنامه‌ریزی استان که با حضور معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور برگزار شد٬ اظهار داشت: مقام معظم رهبری در سفر به کردستان مهمترین دغدغه استان را اشتغال دانستند و بر رفع این مشکلات تاکید کردند.

وی با اشاره به اینکه پس از گذشت پنج سال از سفر مقام معظم رهبری به کردستان هنوز مشکلات اشتغال در استان رفع نشده است٬ ادامه داد: امیدواریم معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور این موارد را پیگیری نموده و برای حل مشکلات چاره‌ای بیاندیشند.

نماینده مردم شهرستان‌های بانه و سقز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر رئیس جمهور به استان سیستان و بلوچستان، خاطرنشان کرد: استان‌های سیستان و بلوچستان و کردستان جزو استان‌های محروم کشور هستند که رفع مشکلات آنان نیازمند توجه بیشتر مسئولان دولتی است.

بیگلری، سیستان و بلوچستان را استانی بدون امکانات دانست و توسعه این استان را در گرو توجه بیشتر عنوان و تصریح کرد: متاسفانه کردستان با وجود امکانات٬ استعدادها و ظرفیت‌هایی که دارد از نظر اشتغال و بسیاری از موارد دیگر مظلوم واقع شده است.

وی با اشاره به سفر معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور به کردستان، اظهار امیدواری کرد: این سفر زمینه توسعه و پیشرفت را در کردستان فراهم ساخته تا بتوانیم در آینده شاهد توسعه همه بخش‌های آن باشیم.

نماینده مردم شهرستان‌های بانه و سقز در مجلس شورای اسلامی به انتظار مردم کردستان برای مشخص شدن نتیجه این جلسات اشاره و اضافه کرد: امید است در زمینه اختصاص اعتبارات برای انجام پروژه‌های عمرانی در استان توجه بیشتری صورت بگیرد.

این مسئول با انتقاد از روند کند پیشرفت پروژه‌های نیمه‌تمام در کردستان، گفت: مردم از سفر مسئولان کشوری به استان انتظار نتیجه مثبت دارند که منجر به جبران بخشی از عقب‌ماندگی‌ها شود.

بیگلری با اشاره به تکرار مشکلات موجود در کردستان، گفت: در جلسات مختلف در طول سال‌های گذشته به مشکلات موجود در استان کردستان پرداخته‌ایم و آنقدر این مشکلات را بازگو کرده‌ایم که همه از طرح آنها خسته شده‌اند.

وی از عدم نتیجه بازگو کردن مشکلات کردستان در جلسات مختلف کشوری و استانی انتقاد کرد و ادامه داد: امیدواریم بتوانیم با سفر معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و سفر رئیس جمهور در آینده‌ای نزدیک به کردستان، بسیاری از این مشکلات را حل کرد.

نماینده مردم شهرستان‌های بانه و سقز در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: معلق ماندن آزمون استخدامی کردستان و تغییر وضعیت بسیاری از نیروهای قراردادی در استان از جمله مشکلاتی است که نیاز به اقدام جدی دولت دارد.

وی به وجود منابع آبی زیاد در کردستان اشاره کرد و گفت: متاسفانه در حال حاضر کردستان جزو استان‌هایی است که از مشکلات کم‌آبی رنج می‌برد و هنوز تعدادی از روستاهای آن فاقد آب آشامیدنی سالم هستند.

نماینده مردم شهرستان‌های بانه و سقز در مجلس شورای اسلامی از اختصاص 10 میلیارد تومان به تکمیل ساخت سد چراغ ویس سقز خبر داد و اظهار کرد: متاسفانه این میزان اعتبار در حالی است که 16 میلیارد تومان به پیمانکار این پروژه بدهکار هستیم.

بیگلری به احداث سد عباس‌آباد بانه و جیره‌بندی آب این شهرستان در چند ماه آینده اشاره کرد و افزود: گذر از این معضل لزوم تسریع در بهره‌برداری از این سد را می‌طلبد.

وی تبدیل شدن احداث فرودگاه شهرستان سقز به یک آثار باستانی را متذکر شد و تصریح کرد: این پروژه با پیشرفت فیزیکی 40 درصد، برای اتمام ساخت به 20 تا 30 میلیارد تومان اعتبار نیازمند است.

نماینده مردم شهرستان‌های بانه و سقز در مجلس شورای اسلامی در پایان بیان کرد: متاسفانه در زمینه آسفالته کردن راه‌های روستایی با کمبود اعتبار روبه‌رو هستیم که در این زمینه کردستان جزو آخرین استان‌های کشور است.


منبع خبر: فارس
کد خبر: 8174