شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۹/۰۷/۱۴۰۱
Saturday، 17th May 2014
10:08 pm

حسین فیروزی: سهم کردستان در اقتصاد ملی مناسب نیست

معاون مدیریت و توسعه منابع انسانی استاندار کردستان گفت: سهم کردستان به نسبت دیگر استان‌های کشور در اقتصاد ملی مناسب نیست که رسیدن به جایگاه واقعی آن نیاز به همت مدیران و ورود بخش خصوصی دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج٬ حسین فیروزی ظهر امروز در نشست علمی تخصصی آسیب‌شناسی اداری در ایران با محوریت استان کردستان در سالن دانشکده علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی سنندج اظهار کرد: کردستان دارای ظرفیت‌های زیادی است که به هیچ یک از این ظرفیت‌ها توجهی نشده و این امر نیازمند تلاش همه مسئولان است.

وی عدم توجه به بخش کشاورزی کردستان به عنوان محور اقتصاد استان را یادآور شد و بیان کرد: متاسفانه بخش صنعت و معدن کردستان نیز با دارا بودن ظرفیت‌های مناسب هنوز به جایگاه ویژه‌ خود نرسیده است.

معاون منابع انسانی استاندار کردستان به عدم رسیدن جایگاه کردستان در بخش خدمات افزود: باید برای جبران این کم و کاستی‌ها و رسیدن کردستان به جایگاه ویژه‌اش در زمینه کشاورزی و صنعت و معدن اقدامات اساسی صورت بگیرد.

فیروزی دولت را موتور محرکه توسعه در کشور عنوان کرد و ادامه داد: باید برنامه‌ریزی‌ها در سطح کشور طوری باشد که علاوه بر دولت، بخش خصوصی برای توسعه و پیشرفت کشور وارد کار شود و در این راستا گام‌های اساسی برداشته شود.

معاون مدیریت و توسعه منابع انسانی استاندار کردستان گفت: سهم کردستان به نسبت دیگر استان‌های کشور در اقتصاد ملی مناسب نیست که رسیدن به جایگاه واقعی آن نیاز به همت مدیران و ورود بخش خصوصی دارد.

وی به پیشی گرفتن بخش خصوصی در زمینه توسعه کشور در آینده نزدیک اشاره و تصریح کرد: هنوز برای رسیدن به بخش خصوصی در این زمینه فاصله وجود دارد و می‌طلبد دولت حمایت‌های ویژه‌ای را برای بخش خصوصی در نظر بگیرد.

معاون مدیریت و توسعه منابع انسانی استاندار کردستان از تشکل‌های مردمی و بخش خصوصی خواست کردستان را در زمینه توسعه همه جانبه یاری دهند و ادامه داد: امروز برای پیشرفت و توسعه در زمینه‌های اقتصادی به ورود بخش‌ خصوصی نیاز است.

فیروزی با اشاره به جمعیت یک‌میلیون و 500 هزار نفری کردستان، گفت: کردستان به عنوان یکی از استان‌هایی در کشور محسوب می‌شود که در زمینه اجتماعی و فرهنگی از جایگاه حساس و ویژه‌ای برخوردار است.

معاون مدیریت و توسعه منابع انسانی استاندار کردستان از وجود 47 هزار کارمند در ارگان‌ها و دستگاه‌های اداری و اجرایی استان خبر داد و ابراز امیدواری کرد: این نیروها بتوانند نقش استانی و فرا استانی را در زمینه توسعه و پیشرفت کشور ایفا کنند.

فیروزی از کارمندان ادارات و ارگان‌های دولتی به عنوان بدنه دولت در کردستان نام برد و گفت: پاسخگویی به نیازها٬ مطالبات و خواسته‌های مشروع و قانونی مردم کردستان که حداقل نیازهاست را یکی از وظایف کارمندان دستگاه‌های مختلف عنوان کرد.

وی رضایتمندی مردم در سطح قابل قبول را از اولویت‌های ادارات دانست و افزود: باید برای ارائه خدمت به مردم با سرعت٬ دقت و عادلانه‌تر اقدام کنیم.

معاون مدیریت و توسعه منابع انسانی استاندار کردستان ادامه داد: ارائه خدمات مطلوب به مردم جزو یکی از ارزش‌های دینی و اسلامی محسوب می‌شود و عمل کردن به آن یکی از وظایف مسلمانان است.

فیروزی اضافه کرد: در 15 اسفندماه سال گذشته شورای عالی اداری برنامه‌ای را برای تحول در سیستم‌های اداری در 30 بند برای اجرایی‌شدن در 30 دستگاه اداری مختلف در نظر گرفته است که باید طبق این برنامه نسبت به تغییر و تحول سیستم‌های اداری اقدام شود.

وی در پایان هدف از اجرایی کردن این برنامه‌ها را افزایش کارایی و اثربخشی اقدامات و افزایش رضایتمندی مردم نسبت به دستگاه‌های دولتی عنوان کرد و گفت: امید است این جلسات هم‌اندیشی موجب ایجاد تحول بهتر در سیستم اداری شده و موجبات رضایت هر چه بیشتر مردم را فراهم کند.


منبع خبر: فارس
کد خبر: 8296


نظر دهي بسته شده است.