شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۷/۰۴/۱۴۰۱
جمعه، 23rd می 2014
2:07 ب.ظ

یک باب مرکز بهداشتی درمانی شهری و دو واحد تولیدی در سقز افتتاح شد

 یک باب مرکز بهداشتی درمانی شهری، یک واحد طرح تولید محصولات گلخانه ای و یک واحد مرغداری 30 هزار قطعه ای روز پنجشنبه در شهرستان سقز افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، مرکز بهداشتی درمانی ˈشهید کرباسیˈ از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری با اعتبار سه میلیارد و220 میلیون ریال به بهره برداری رسید.

با بهره برداری این مرکز 12 هزار و 922 نفر از جمعیت شهری از خدمات درمانی و بهداشتی استفاده خواهند کرد.

این مرکز بهداشتی در زمینی به مساحت 450 متر ساخته شده است و علاوه بر این مرکز، سه درمانگاه شهری و روستایی دیگر نیز از محل اعتبارات سفر رهبر معظم انقلاب با اعتبار هرکدام سه میلیارد و 220 میلیون ریال در دست اتمام است.

از محل اعتبارات سفر رهبر معظم انقلاب به شهرستان سقز پنج خانه بهداشت در روستاهای شهرستان سقز نیز با اعتبار هر کدام 600 میلیون ریال در دست ساخت و اتمام قرار دارد.

همچنین یک واحد تولید محصولات گلخانه پرورش صیفی جات در زمینی به مساحت 6820 متر در سقز افتتاح و به بهره برداری رسید.

برای احداث و راه اندازی این واحد گلخانه چهار میلیارد و 500 میلیون ریال توسط شخص سرمایه گذار و شش میلیارد و 500 میلیون ریال نیز از محل تسهیلات توسعه بخش کشاورزی تسهیلات هزینه شده است.

این واحد تولید محصولات گلخانه ای، سالانه 240 تن محصولات صیفی جات تولید خواهد کرد و پنج واحد گلخانه هم اکنون در سطح شهرستان سقز با ظرفیت 650 تن در سال مشغول فعالیت هستند.

هشت طرح تولید محصولات گلخانه ای دیگر نیز در دست احداث و اتمام است که با این احتساب ظرفیت سالانه تولید محصولات گلخانه ای در شهرستان سقز به هزار و 690 تن در سال خواهد رسید.

همچنین امروز پنجشنبه یک واحد مرغداری گوشتی 30 هزار قطعه ای در زمینی به مساحت هفت هزار و 800 متر مربع و اعتبار 11 میلیارد ریال در روستای قشلاق صالح بیگ از توابع بخش مرکزی افتتاح شد.

برای احداث و راه اندازی این مرغداری شش میلیارد و 800 میلیون ریال توسط شخص سرمایه گذار و چهار میلیارد و200 میلیون ریال نیز از محل توسعه بخش کشاورزی تسهیلات هزینه شده است.

با افتتاح این مرغداری گوشتی تعداد مرغداری های گوشتی به 86 واحد رسیده ودر آینده نزدیک هشت واحد دیگر نیز افتتاح خواهد شد.

این 86 واحد در هر دوره یک میلیون و 777 هزار قطعه مرغ وسالانه 11 هزار و 785 تن گوشت سفید تولید خواهد کرد.

هفت واحد مرغداری گوشتی نیز در آینده نزدیک در این شهرستان افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید


منبع خبر: ایرنا
کد خبر: 8388