شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۸/۰۴/۱۴۰۱
جمعه، 23rd می 2014
11:46 ق.ظ

پلیس به موتورسواران سقزی کلاه ایمنی اهدا کرد

13920517142810300954623فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان سقز با اشاره به اینکه، ۷۰ درصد علت مرگ و میر موتورسواران ضربه، به سر است گفت: تنها با داشتن یک کلاه ایمنی استاندارد می‌توان از این مرگ‌ها جلوگیری کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سقز، به منظور تشویق موتور سواران به استفاده از کلاه ایمنی پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان سقز، صبح امروز تعدادی کلاه ایمنی بین موتورسیکلت سواران شهرستان سقز توزیع کرد.

فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان سقز در مراسمی که همین منظور در میدان ازادی سقز برگزار شد هدف از این کار را تشویق موتورسواران به استفاده از کلاه ایمنی عنوان و اظهار کرد: خوشبختانه در سقز بیشتر موتور سواران از کلاه ایمنی استفاده می‌کنند.

سرگرد غلامرضا صدفی با بیان اینکه، موتورسیکلت، وسیله‌‌ای ارزان و کم حجم است که به سبب مصرف اندک بنزین بسیار مورد توجه مردم قرار گرفته است،گفت: متاسفانه به جنبه آسیب ‌پذیری این وسیله نقلیه توجه چندانی نشده و از دیگر سو جمعیت میانسال از آن به لحاظ نبود استانداردها آنطور که باید استفاده نمی‌کنند.

وی گفت: گرچه در سال‌های اخیر به علت افزایش آمار تصادفات منجر به جرح و فوت موتورسواران، قوانین سخت تر و پیشگیرانه‌‌ای برای این وسیله نقلیه تعریف شده اما چندان راهگشا نبوده است.

فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان سقز ضربه مغزی را علت اصلی مرگ موتور سواران دانست و اظهار کرد: هدف پلیس از اعمال قوانین سخت در خصوص موتور سواران تنها به خاطر حفظ جان آنان است.

وی با اشاره به اینکه، 70 درصد علت مرگ و میر موتورسواران ضربه، به سر است گفت: تنها با داشتن یک کلاه ایمنی استاندارد می‌توان از این مرگ‌ها جلوگیری کرد.

صدفی افزود: استفاده موتورسواران از کلاه ایمنی، احتمال مرگ را 40 درصد و احتمال آسیب شدید وارده به سر را تا 70 درصد کم می‌کند.

فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان سقز گفت: در راستای برنامه های هفته ایمنی راه‌ها و بر اساس مصوبات کمیته بین بخشی، تعداد 40 عدد کلاه ایمنی از سوی راهنمایی و رانندگی شهرستان سقز با همکاری شبکه بهداشت و درمان، نیروی انتظامی، حمل و نقل و پایانه و نیز شرکت بیمه رازی به موتور سواران بدون کلاه ایمنی در سقز اهدا شد

کد خبر: 8390


۷ دیدگاه

 • حامداسعدی
  حامداسعدی: 5-25-2014 . 2:52 ب.ظ :

  واقعا اقدام جالبی بوده دستشون درد نکنه بدین ترتیب پلیس میتواند در مسائل رانندگی هم اول تذکر رارشاد را مد نظر قرار دهند مگرآنها که قوانین را آشکارا نقض میکنندضمنا مستدعیست به خودروهای گشت جاده ای توصیه وتاکید کنند از کمین کردن ومخفی شدن بپرهیزند تاحضورشان نقطه امید رانندگان منضبط باشد

  پاسخ دهید

  • saaid
   saaid: 5-27-2014 . 9:40 ق.ظ :

   آقای صدفی عزیزمن دراین عکس براحتی می توانم 53 کلاه ایمنی بشمارم اونوقت شما شکست نفسی کرده اید وگفته اید40 کلاه ایمنی توزیع شد.لطفاًدرموقع نوشتن قبض جریمه هم ارقام را درست دزج فرمایید.

   پاسخ دهید

   • اشکان
    اشکان: 5-28-2014 . 11:53 ق.ظ :

    آقا سعید گرام منم شمردم 42 تا شمردم این تازه یه طرف رو نشون میده
    لطف کنید کمی دقیق تر باشید
    ممنون

    پاسخ دهید

    • سقزی
     سقزی: 5-31-2014 . 8:44 ق.ظ :

     آقا سعید جان این عکس مربوط به سقز نیستش….من این عکس رو پارسال دیدم مربوط به شهر تهران میباشد.

     پاسخ دهید

   • شهروند
    شهروند: 6-1-2014 . 2:10 ق.ظ :

    حتما میدان 22 بهمن و قدس هم بودید که با باطوم میزدن موتور سوارارو ؟ جمع کنید بابا دکونتون رو

    پاسخ دهید

    • saaid
     saaid: 6-3-2014 . 1:58 ب.ظ :

     شهروندعزیز ممنون ازروشنگری شما چون برام سوال بود؟

     پاسخ دهید

     • غريبه
      غريبه: 6-7-2014 . 1:48 ق.ظ :

      كدام كلاه ؟؟؟؟؟!!!!!
      كي ديده ؟؟؟؟؟!!!!!!
      كي شنيده ؟؟؟؟؟؟!!!!!!!
      كي گرفته ؟؟؟؟؟!!!!!!!!
      همش فيلم و بس .
      فقط زرنگن بچه مردم رو با باتوم و چوب و چماق بزنن.

      پاسخ دهید