شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۹/۰۷/۱۴۰۱
Saturday، 24th May 2014
9:11 pm

کردستان نیاز به سرمایه گذاری شرکت های بزرگ دولتی دارد

نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی بر سرمایه گذاری شرکت های بزرگ دولتی در استان کردستان تاکید کرد و گفت: تا این شرکت ها در کردستان سرمایه گذاری نکنند این استان توسعه نمی یابد.
به گزارش خبرنگار ایرنا، محسن بیگلری روز شنبه در جلسه شورای اداری استان کردستان با حضور وزیر کشور در سنندج، با اشاره به اینکه کردستان اکنون یکی از استان های امن کشور است، امنیت پایدار را مبنای توسعه دانست و افزود: اکنون شرایط برای سرمایه گذاری بخش های دولتی و خصوصی در استان فراهم است.

وی گفت: تا شرکت های بزگ دولتی سرمایه گذاری نکنند نباید انتظار داشته باشیم بخش خصوصی سرمایه اش را به استان بیاورد.

وی مطالبات مردم کردستان را به حق دانست و گفت: این مردم در تمام روزهای حساس انقلاب در کنار امام (ره)، رهبر معظم انقلاب و مسوولان بوده و هیچگاه عرصه را خالی نکرده اند.

نماینده سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر رهبر معظم انقلاب به کردستان، گفت: معظم له بهترین توصیف ها را در ارتباط با مردم کردستان داشتند و از این استان به عنوان سرزمین مجاهدت های خاموش و فداکاری های بزرگ یاد کردند و از این رو این مردم لیاقت و شایستگی فراوانی دارند.

وی از انتخاب استانداری با تجربه با سوابق مدیریتی درخشان برای کردستان قدردانی کرد و گفت: استاندار کردستان دیدگاه کاملا اقتصادی دارد و دنبال جذب سرمایه گذار است و در این راه نیاز به حمایت همه جانبه دولت دارد.

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی در ادامه به وضعیت مرزهای استان اشاره کرد و گفت: مرزهای بانه و مریوان تنها مختص به مردم این دو شهرستان نیست بلکه به مردم کردستان و ملت ایران می توانند نفع برساند و از این رو باید بیشتر این مرزها را تقویت کرد.

وی خواستار رفع مشکلات بازارچه های سیرانبند بانه و سیف سقز شد و افزود: ایجاد بازارچه ها و معابر مرزی موجب ایجاد اشتغال و افزایش سطح رفاه و آسایش مردم می شود.

بیگلری با اشاره به وعده های دکتر روحانی به مردم کردستان گفت: مردم این استان انتظارات بیشتری از دولت دارند و امید دارند که مطالبات به حقشان در این دولت محقق شود.

نماینده مردم شهرستان های بانه و سقز در مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود از مین به عنوان یکی از مشکلات مناطق مرزی استان اشاره کرد و گفت: مین روبی از انتظارات جدی مردم است چون علاوه بر تلفات جانی و قطع اعضای بدن، افراد فراوانی در مناطق مرزی وجود دارند که برخی از آنها تحت پوشش بنیاد شهید نیستند و این مساله منجر به بروز مشکلات برای این افراد شده که انتظار پیگیری جدی داریم.

بیگلری همچنین به مشکلات فرودگاه سنندج نیز اشاره کرد و خواستار افزایش تعداد پرواز ها شد و گفت: انتظار داریم در روند احدث فرودگاه سقز تسریع شود.

وی از مسوولان دولت تدبیر و امید به واسطه سفر به کردستان و بازدید از وضعیت استان از نزدیک قدردانی کرد و اظهار امیدواری کرد این سفرها منجر به توسعه استان شود.

نماینده قسز و بانه در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر کشور گفت: از آنجاییکه شما به زبان کردی با مردم کردستان سخن گفتید و کرد هستید مردم انتظار بیشتری از شما دارند که به مشکلاتشان رسیدگی جدی کنید


منبع خبر: ایرنا
کد خبر: 8416


نظر دهي بسته شده است.