شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۶/۰۷/۱۴۰۱
Tuesday، 27th May 2014
2:53 pm

آغاز عمليات مميز ي املاك و مستغلات شهر سقز 

شهردار سقز گفت: عمليات مميز ي املاك و مستغلات این شهر در حال انجام است

به گزارش روابط عمومی شهرداری سقز، مهندس ضیا نعماني ادامه داد: يكي از وظايف مهم شهرداري انجام مميزي و برداشت اطلاعات املاك و ساختمان هاي سطح شهر با هدف ايجاد بانك اطلاعات و محاسبه و وصول عوارض املاك و واحدهاي كسبي است و بر اين اساس طبق قانون، مميزي املاك و معابر سطح شهر بايد هر ۵ سال يكبار تجديد گردد كه در اين خصوص آخرين مميزي كل شهرسقز در سال ۱۳۷۰ انجام شده و پس از آن به مدت 22سال به دليل مشكلات اجرايي و هزينه هاي سنگين، تجديد آن محقق نشده بود كه در سال 1393اين موضوع در قالب يك پروژه بزرگ و فرا بخشي در دستور كار شهرداري سقز قرار گرفت.

وی با اشاره به نحوه اجرای این پروژه افزود: در ابتدا تيم مديريت پروژه تشكيل و مراحل طراحي فرم هاي مميزي با استفاده از تجارب ديگر شهرها و اعمال نظرات مديريت كلان شهرداري با هدف پوشش دهي به نيازهاي كليه استفاده كنندگان از اطلاعات ملكي آغازشد و پس از تصويب شكل نهايي فرم ها، تكميل شرح خدمات اجرا گرديد گرديد و پس از تدوين شرح خدمات گروه نظارت عاليه شهرداري، شهرداری مركزي را پايلوت قرار داده مهندس نعماني هدف از اجرای اين پروژه را اجرای قانون نوسازی، همچنین توليد بانك اطلاعات و كروكي از آخرين وضعيت املاك و معابر سطح شهر عنوان کرد و گفت: بانك اطلاعات عدد بود ولی به دليل گسترش شهر و حجم ساخت و سازهاي غير قانوني نهايتاً این پروژه در بردارنده كليه المانهاي اساسي تامين كننده اطلاعات در كليه سيستمهاي مرتبط با املاك در شهرداري مي باشد كه از اين اطلاعات جهت تصميم گيري هاي كلان مديريتي و اخذ عوارض و جرائم پيش بيني شده در قانون املاك استفاده مي شود. 

شهردار سقز اين پروژه را شامل تجهيز ستاد مميزي، انتخاب نيروی مناسب، عمليات پيش ميداني، نظارت، تطبيق، پاسخگويي به ارباب رجوع، توليد نرم افزار و ورود اطلاعات املاك در آن، تطبيق اطلاعات بعد از ممیزی و… مي باشد 

نعمانی در پایان ابراز امیدواری کرد پروژه مميزي املاک شهر در کلیه مناطق در آينده نزدیک تکمیل و با اجرای آن گام مهم دیگری در راستای تحقق شهرداری الکترونیکی و ارائه خدمات سریع و به هنگام به شهروندان برداشته شود.

شهردار سقز همچنين از عموم شهروندان محترم و ارجمند سقز درخواست نمود در جهت تكميل بانك اطاعات جامع شهرسازي با كارشناسان شهرداري سقز در اين پروژه همكاري نمايند.


منبع خبر: سایت شهرداری سقز
کد خبر: 8467


نظرات:

  1. خدايا از دست شهرداري عاقبتمان را بخير بفرما

  2. با توجه به تجهیز شدن سیستم های اداری به نرم افزارهای کامپیوتری حرکت بسیار لازم و فوق العاده ایست امیدوارم که بتوانند در دوره مدیریتشان آن را به نتیجه برسانند.
    نمی دانم درج پیشنهادم اینجا به ایشان می رسد یا نه اما خواهشن تنها بر روی کاغذ به استفاده از این اطلاعات بسنده نکنید سیستم برنامه شهرسازی به دلایل زیادی بسیار ناقص و دارای مشکلات عدیده ایست که اگر در همین مقطع توجه لازم را مبذول کرده و همراه با این پروژه برنامه ایی متناسب با آن نیز در سیستم شهرسازی پیاده نمائید شهر سقز از نظر بانک اطلاعات شهری می تواند یکی از پیشرو ترین شهرهای کشور شود. خواهشا از بستر سخت افزاری به وجود آمده و امکانات و تجربه های قبلی نیروهای شهرداری برای بهینه کردن آن استفاده کنید این موضوع بسیار مهمی است می دانم به خوبی آگاه هستید که سیستم های کامپیوتری چه تحول عظیمی در شهرداری به وجود آورده اند و بخش بزرگی از کارشکنی های نیروهای قدیمی آن نیز از مقاومت در برابر همین تغییرات است. متاسفانه نرم افزارهای سیستم شهرداری به دلیل بازار فروش بسته آن توسط سازمان های وابسته به وزارت کشور بسیار ناقص و ناکارامد می باشند حال که حضور مدیریتی کارشناس در راس هرم شهردرای را برای اولین بار شهر سقز دارد تجربه می کند با درک ویژه این موضوع می توانید از جوانان بسیار مستعد شهر برای طراحی برنامه های مفید و کارا در سیستمتان استفاده کنید.
    شاید به جرات بتوانم بگویم این اولین اقدام مثبت تیم جدید مدیریت شهرداری بعد از بروی کار آمدنش است . موفق باشید