شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۷/۰۴/۱۴۰۱
چهارشنبه، 11th ژوئن 2014
2:30 ب.ظ

نماینده از آخرین وضعیت پروژه ها و اقدامات خود گفت

 

 نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شوراهای اسلامی، نخبگان هر جامعه محسوب می شوند خواستار تلاش آنان جهت مشارکت بیشتر مردم در عمران و آبادانی منطقه شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محسن بیگلری شامگاه یکشنبه در نشست شوراهای اسلامی بخش و شهرستان سقز با بیان اینکه اقدامات خوبی در سطح روستاها انجام شده است افزود: 90درصد مصوبات سفرهای روستایی محقق شده و به واسطه کمبود اعتبارات 10درصد باقی مانده نیز در دست انجام است.

وی با بیان اقدامات انجام شده در زمینه پیگیری رفع مشکلات حوزه نمایندگی به دستاوردهای سفر معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و سفر وزیر کشور اشاره کرد.

بیگلری ارتقای فرمانداری از درجه سه به ویژه و ارتقای ساختار اداری، تجهیز دوباره دخانیات سقز در راستای اشتغالزایی و صادرات سیگار، جذب اعتبار 100 میلیارد ریالی برای کنار گذر و واگذاری آسفالت 13 و نیم کیلومتر به سه پیمانکار را از جمله اقدامات انجام شده عنوان کرد.

وی افزود: جذب اعتبار برای بیمارستان 160 تختخوابی، جذب اعتبار 180 میلیارد ریالی برای فرودگاه سقز، تلاش جهت اتمام سد چراغ ویس، برخوردار شدن بیشتر روستاهای شهرستان از نعمت گاز طبیعی، پیگیری استقرار پزشک قانونی در سقز و کوشش در راستای واگذاری معادن به سرمایه گذاران برای اختصاص بخشی از درآمدها در جهت عمران و آبادانی روستاها از دیگر اقدامات انجام شده است.

فرماندار سقز نیز در این نشست گفت: تیمی از مدیران شهرستان و دانشگاهیان با استفاده از ظرفیت های برنامه پنجم توسعه، سیاست های راهبردی و پتانسیل های شهرستان در حال تدوین برنامه برای توسعه همه جانبه هستند.

نادر فخری افزود: در همین راستا یک نقشه راه عملیاتی و راهبردی با استفاده از قابلیت ها و ظرفیت های شهرستان در حوزه کشاورزی، تجارت خارجی، معدن و گردشگری تدوین خواهد شد.

وی با تشریح اقدامات صورت گرفته و در دست اقدام اظهار کرد: شهرستان سقز به واسطه موقعیت، ظرفیت ها، پتانسیل ها و موارد برنامه ریزی شده، آینده مناسب و خوبی در پیش رو خواهد داشت.

به گفته وی ساماندهی معادن در قالب واگذاری آنها به افراد سرمایه گذار در دستور کار شهرستان قرار دارد و به زودی در همین راستا 100 هکتار زمین جهت حداث کارخانه کنسانتره در شهر صاحب واگذار خواهد شد.

فرماندار سقز گفت: ایجاد کارخانه های فرآوری برای سرمایه گذاری و اشتغال از طریق معادن از برنامه های اصلی است و 15 درصد از سود معادن جهت عمران و آبادانی هر روستا که معدن در آن قرار گرفته اختصاص خواهد یافت.

وی با اشاره به نقشه راه به عنوان یکی از زیر ساخت های توسعه ای شهرستان به دستاوردهای سفر معاون برنامه ریزی ونظارت راهبردی رئیس جمهور اشاره کرد و گفت: تسریع در اتمام بزرگراه میاندوآب کرمانشاه از مهمترین مصوبه های مهم این سفر بوده است.


منبع خبر: ایرنا
کد خبر: 8689