شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۹/۰۴/۱۴۰۱
دوشنبه، 16th ژوئن 2014
9:14 ب.ظ

نماینده به وزرای خارجه و کشور تذکر داد

نماینده شهرهای سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از افزایش آمار بیکاری در کشور به ویژه در قشر جوانان تحصیلکرده گفت:دولت تدبیر و امید باید به وعده های انتخاباتی خود در خصوص کاهش آمار بیکاری توجه داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، محسن بیگلری در نشست علنی  روز یکشنبه 25 خرداد  مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی ضمن تبریک به رئیس جمهور به مناسبت 24 خرداد سالگرد پیروزی وی در انتخابات ریاست جمهوری گفت: آقای روحانی به فکر چاره ای برای معظل بیکاری جوانان کشورمان به ویژه جوانان تحصیل کرده باشید که با هزاران امید و آرزو و قبول مشکلات به دانشگاه رفته ولی امروز با مدرک لیسانس و فوق لیسانس و حتی دکترا بیکار هستند.biglari

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی در تذکر دیگر خود خطاب به وزیر امور خارجه افزود: جناب دکتر ظریف همچنان که مستحضرید حل مشکل بازارچه مرزی بانه که دارای مصوبه هیات دولت می‌باشد و باعث حل مشکل بیکاری بسیاری از جوانان ایرانی می‌شود نیاز به یک نشست در دولت مرکزی عراق دارد اما علی رغم سه بار دستور صریح جناب عالی در ده ماه گذشته متاسفانه هیچ اقدام چشمگیری از سوی این وزارتخانه صورت نگرفته است.

این نماینده مردم در مجلس نهم در تذکر دیگر خود خطاب به وزیر کشور تصریح کرد: انتظار داریم نسبت به حل مشکل بازارچه های مرزی استان کردستان و ایجاد بازارچه در منطقه سقز که قول مساعدت دادید دستور تسریع دهید.

وی خطاب به وزیر راه و شهرسازی گفت: مسکن مهر قرار بود گره گشای مشکلات افراد بی سرپناه باشد اما امروز تبدیل به معضل بزرگی برای آنها شده است. قرار بود جوانان با پرداخت 8 میلیون تومان صاحب خانه شوند اما هر روز به بهانه ای از این قشر ضعیف و آسیب پذیر درخواست مبالغ چند میلیونی شده است.

بیگلری با بیان اینکه مردم کردستان از خیر خطوط هوایی و ریلی گذشتند گفت: درخواست می‌کنیم نسبت به تسریع ساخت بزرگراه کرمانشاه – میاندوآب اقدام شود چرا که اگر به آمار تصادفات یک ماه گذشته توجه کنیم بسیاری از جوانان در این جاده روزانه کشته می شوند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خطاب به وزیر آموزش و پرورش گفت: فرهنگیان با انتخاب فانی به عنوان وزیر اموزش و پرورش بسیار خوشحال بودند اما متاسفانه شما نه تنها به معیشت آنها توجهی نکردید بلکه حق بیمه طلایی آنها را افزایش داده و هزینه دندانپزشکی آنان را نیز حذف کردید که این مهم باعث نارضایتی و گله مندی شدید فرهنگیان شده است.

کد خبر: 8785


۲۰ دیدگاه

 • معلم همکار
  معلم همکار: 6-16-2014 . 9:28 ب.ظ :

  با سلام در مورد مدیریت اموزش وپروش سقز نیز پاسخگو باشید

  پاسخ دهید

 • پایا
  پایا: 6-17-2014 . 1:21 ق.ظ :

  انتقاد و تذکرتان به جا و در خور تقدیر است اما ذکر چند نکته خالی از فایده نیست: نخست آن که خودتان بهتر می دانید که تمامی این معضلاتی که به آنها اشاره داشته اید میراث دولت همسو با جریان شما در مدت هشت سال تکیه بر مسند قدرت اجرایی کشور و در اختیار داشتن بیشترین منابع مالی و درآمدهای سرسام آور نفتی در طی این سال هاست، پس آن را نباید به حساب دولت جدید که تازه یکسال از عمرش سپری شده است، نوشت و از آن انتظار معجزه داشت. دوم آن که ما انتظار داشتیم که با همین جسارت و شجاعت، انتقادها و تذکرات خود را نصیب دولت مهر ورز می نمودید تا افکار عمومی این موضعگیری های حضرت عالی را صادقانه ارزیابی نموده و آن ها را به پای عوام فریبی و تصفیه حساب های شما و جناح سیاسی تان ننویسند.

  پاسخ دهید

  • دبیر
   دبیر: 6-17-2014 . 11:57 ق.ظ :

   چند نکته پنهان در فرمایشات آقای محسن بیگلری!
   جناب آقای محسن بیگلری تا کنون تعدادی از معلمین سقز ، در سه نوبت با شما بر سر مشکلات مدیریت آموزش و پروش سقز به بحث نشسته اند .
   در این سه نوبت شما قائل به مشکلالت موجود نبوده و نیستید!
   شما قبل از هر چیز لطف نموده و به این مدیریت و مشکلات آن بپردازید!
   سکوت شما معنایی جز حمایت از آقای رستمی ندارد!
   فرموده اید که فرهنگیان با انتخاب آقای فانی به عنوان وزیر خوشحال شدند! ببخشید شما بعد از انجام کدام تحقیق میدانی به این نتیجه رسیدید؟
   از بیمه طلایی گلایه فرموده اید !
   سوال من از شما اینه که بخ جای اینکه در شارنیوز از آقای وزیر گلایه کنید لطفا در صحن مجلس این امر خطیر را پیگیری بفرمایید!
   شما با این تیر درکردن در تاریکی قصد فریب معلمین سقز را دارید! درست نیست !!!!

   پاسخ دهید

   • پاشکو
    پاشکو: 6-17-2014 . 5:17 ب.ظ :

    دلنیام ئه‌مانه‌ی له دلی خویه‌وه کوتوه. ئه‌م ته‌زه‌کورانه‌ی جه‌نابیان له پینجیش لای داوه برا که‌می مه‌که‌ن

    پاسخ دهید

    • شهروند///
     شهروند///: 6-17-2014 . 11:30 ب.ظ :

     دست مريزاد اين شد يه چيزي اقاي نماينده . بايد نمايندگان ديگه را هم به اين راه سوق داد. هر بار در مجلس تذكر و انتقاد باشد به وعده ها توجه شود. سپاس

     پاسخ دهید

     • فرهنگی
      فرهنگی: 6-19-2014 . 10:49 ق.ظ :

      با عرض سلام جناب اقای بیگلری ما نتنها از انتخاب وزیر خوشحال شدیم بلکه خیلی از ایشان گلایه داریم /بیمه طلل یی که هیچ خبری نیست /افزایش حقوق ما کم جدیدا به اداره فنی وحرفه ای حقی به نام فوق ا لعاده اضافه شده /… /

      پاسخ دهید

      • فریدون
       فریدون: 6-21-2014 . 12:21 ق.ظ :

       همکار گرامی آقای بیگلری هم همینا رو گفتن دیگه

       پاسخ دهید

       • فرهنگی
        فرهنگی: 6-23-2014 . 8:22 ق.ظ :

        جناب فریدون این حرفها را بعد از اعتراضات به ایشان در رای اعتماد به وزیربود تغبییر موضع دادن اول رای میدن بعد تذکر ؟؟؟؟؟

        پاسخ دهید

      • فرهنگی
       فرهنگی: 6-22-2014 . 4:15 ب.ظ :

       گزارشی از استخدام های گروهی و خانوادگی جناب مهندس در آموزشکده فنی مهندسی، ادارات، دانشگاهها با نفوذ خودش تهیه بفرمایید

       پاسخ دهید

       • غفوری
        غفوری: 6-28-2014 . 1:05 ق.ظ :

        مهندس بابت پیگیری و رفع و رجوع کارهای دوستاش سرش خیلی شلوغه خواهشاً گیر ندین.

        پاسخ دهید

        • بی‌خیال
         بی‌خیال: 7-2-2014 . 5:47 ب.ظ :

         با تشکر از فرموده های جناب نماینده ی مستطاب شهرمان.واقعا جای تقدیر و تشکره که لابلای سرشلوغی هاشون به فکراینم افتادند که نماینده ی دوشهرند نه فقط تعداد انگشت شمار دوستانشون.
         می خوام وعده های انتخاباتی جناب نماینده رو به یادتون بیارم.

         پاسخ دهید

       • معلم
        معلم: 6-23-2014 . 1:14 ق.ظ :

        با سلام به تمامی شهروندان سقزی ، آقای بیگلری خود نیز می دانید که تذکر دادن چه امر عادی و پیش پا افتاده ای از طرف نمایندگان بی نفوذ و کم توان تلقی می گردد. چند نکته را مزید خاطرتان اعلام می نمایم :
        1- براستی از انتصاب آقای وزیر ، جامعه فرهنگی ایران و سقز خوشحال نشدندمگر نمایندگان و معلمانی که بر سر انتخاب ایشان معامله نمودند . نمونه بارز آن مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بانه و ….
        2- براستی داستان این نقل و انتقالات از آموزش و پرورش به آموزشکده فانی کی تمام می شود ؟ می دانید معلمین لایقی در سقز سزاوارتر آموزشکده هستند ؟ می دانید مدرک تحصیلی لیسانی نباید معاون آموزشی آموزشکده گردد؟ …
        3- اخیرا از بستگان نزدیک شما در آموزش و پرورش سقز روزانه رفت و آمد دارند، می دانید به کارگیری آنان خلاف قانون است ؟ می دانید مدرک تحصیلی دیپلم هم ندارند ؟ …
        4- خواهشا یک جلسه عمومی در یک سالن جلسات عمومی برای فرهنگیان برگزار نمایید و از انتظارات و خواسته آنان با خبر شوید. بسیار گله مند هستیم

        پاسخ دهید

       • فرهاد: 6-25-2014 . 11:02 ق.ظ :

        احسنت مهندس

        پاسخ دهید

        • هيرش
         هيرش: 6-25-2014 . 5:21 ب.ظ :

         جناب آقاي بيگلري راستي با چه حقي براي برخوردار شدن از يك حق قانوني – ساخت بزرگراه كرمانشاه – مياندواب – از خير حقوق اساسي تري همچون راه آهن و خطوط هوايي مي گذريد؟ آيا اين از درايت نماينده براي دفاع از حقوق موكلينش سرچشمه مي گيرد (خواستي ابروشو درست كني زدي چشمشو كور كردي) يا يك نوع معامله كردن بر سر حقوق شهروندان است؟ اگر تسريعي در ساخت و اجرايي كردن طرح ها ديده نمي شود بخش بزرگي از آن به دفاع ها و پيگيري هاي ناكارآمد شما نمايندگان بر مي گردد.

         پاسخ دهید

         • هاوژین
          هاوژین: 6-29-2014 . 11:55 ب.ظ :

          ما از نماینده مان انتظار داریم شأن تقنینی و نظارتی نمایندگی را مراعات فرموده و از دخالت در امور قوه ی مجریه بپرهیزند. مگر شما نمایندگی مجلسی را بر دوش نمی کشید که یکی از اصول مصرحه ی آن برسمیت شناختن اصل تفکیک قوای سه گانه در نظام مقدس جمهوری اسلامی است؟

          پاسخ دهید

          • تدبیر بنفش
           تدبیر بنفش: 7-2-2014 . 6:54 ب.ظ :

           تذکر دادی که چی بشه؟ آیا غیر از کارکرد رسانه ای و آن هم برای باقی ماندن اسم تان در تیتر اخبار شهرستان هدف دیگه ای مد نظر داشته اید؟

           پاسخ دهید

           • احمد
            احمد: 7-19-2014 . 10:00 ب.ظ :

            د وستان لطفاخاطر اقاى مهندس راازرده نفرمايد تأبه عزل و نصبهايش برسدتاشايدمنصوبين جديد بدادش برسند ودراندك مدت باقيمانده نمايندكى ايشان فرجى باشد و بارديكربرصندليها ى مجلس تكيه بزند خدارآ جه ديده ايد ،،،،،، فكرنكم فل نى

            پاسخ دهید