شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۹/۰۲/۱۴۰۱
دوشنبه، 16th ژوئن 2014
9:19 ب.ظ

عملیات ساخت 1200 واحد مسکن مهر در سقز لغو شد

فرماندار سقز از لغو عملیات ساخت ۱۲۰۰ واحد مسکن مهر این شهرستان به دلیل تراکم بالای ساخت و ساز در مجموعه درنظر گرفته شده خبر داد. 

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، فخری در جریان بازدید معاون شهرسازی و عمران شهرسازی و معمار وزیر راه و شهرسازی از طرح‌های مسکن مهر مناطق حاشیه‌ای و مناطق الحاقی شهر سقز اظهار کرد: شهر سقز در مجموع 290 هکتار بافت فرسوده داشته و مردم این شهر با مشکلات عدیده‌ای در این نواحی مواجه هستند.

وی افزود: رفع مشکلات این مناطق و رفع دغدغه مسکن مردم سقز بدون حمایت و نگاه ویژه مسئولان ارشد وزارت راه و شهرسازی امکان‌پذیر نخواهد بود.

فرماندار سقز تصریح کرد: در مجموع، سهمیه در نظر گرفته شده در قالب طرح مسکن مهر برای شهرستان سقز 7500 واحد بوده که از این تعداد 3500 واحد به صورت خودمالکی و مابقی در قالب تعاونی‌های مسکن مهر بوده است.

فخری خاطرنشان کرد: بین 4 هزار واحد مسکن مهر در نظر گرفته شده برای تعاونی‌های این مسکن، مقرر شده بود که در دو فاز بیش از 2400 واحد ساخته شود که به دلیل تراکم بسیار بالا در این مجموعه فاز دوم آن اجرا نخواهد شد.

فخری افزود: 1200 واحد مسکن مهر در نظر گرفته شده برای فاز دوم این مجموعه در نقطه دیگری از شهر سقز و پس از جانمایی زمین، به صورت مسکن محرومین ساخته خواهد شد.

گفتنی است، فیروز حناچی معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی در سفر دو روزه خویش به کردستان، مشکلات و معایب اجرای مصوبات شورای عالی شهرسازی کشور و طرح‌های تفصیلی چهار شهر سنندج، مریوان، سقز و بانه را مورد بررسی قرار خواهد داد و پس از پایان این سفر دو روزه تصمیماتی برای تسریع در روند حل مشکلات این چهار شهر و دیگر شهرهای استان گرفته خواهد شد.


منبع خبر: ایرنا
کد خبر: 8787


۵ دیدگاه

 • مجنون 258
  مجنون 258: 6-16-2014 . 11:22 ب.ظ :

  جناب فرماندار
  بالاخره مسئول اين اجراهاي ناقص قبلي و مشكلات عديده و بجامانده از گذشته كيست؟؟؟؟!!!!!
  نكنه رئيس جمهورمحترم تدبيرواميد!!!!!
  ايكاش و آرزومندم مُجري هاي كم كاروناقص كارگذشته حداقل جرأت استعفا وكناره گيري داشتند!!!!

  پاسخ دهید

  • محه مه د ئه رده لان
   محه مه د ئه رده لان: 6-19-2014 . 4:52 ب.ظ :

   صدها پرونده در اتاق اقاى کلهر در اداره راه يا همان مسکن و راه وشهر سازى تحت عنوان ذخيره خاک مى خورد اقايان هزار هزار دست به لغو مى زنند. با اين وضعيت کرايه ها و قابليت کشندگى مسکن. مهر هاى ساخته شده با يد گفت خيلى مردمى هستيد

   پاسخ دهید

   • كريم
    كريم: 6-20-2014 . 12:22 ق.ظ :

    با سلام
    جناب فرماندار واقاي شهردار لطفا تكليف تسهيلات بافت فرسوده را مشخص وعلني اعلام كنيد تا مثل سال گذشته نباشدو مشخص شود چگونه وبا چه روش يا اولويتي داده خواهد شد عده اي يك سال است منتظرند اما عده ديگر از كانالي ديگر گاه گاه دريافت مي كنند. سپاس

    پاسخ دهید

    • آگاه
     آگاه: 6-23-2014 . 7:22 ب.ظ :

     مشکلات پروژه ازبی تدییری وبی دقتی درجانمایی واحدهای ذکرشده متوجه مدیران ومسئولان مسکن وشهرسازی استان وفرمانداروشهردارسابق وبی نظارتی معاونت عمرانی استانداری وقت وشورای شهرسقزاست 0(سال89)

     پاسخ دهید

     • سقزی
      سقزی: 8-31-2014 . 12:22 ب.ظ :

      اگر این فرماندار متکبر و مغرور سقز عوض شود بسیاری از مشکلات به آسانی حل خواهد شد جناب آقای استاندار ومعاونان محترم ایشان داریم امیدمان را نسبت به دولت تدبیر وامید با گذشت یک سال و نیم از این دولت وماندن فخری از دست میدهیم

      پاسخ دهید