شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۸/۰۴/۱۴۰۱
دوشنبه، 16th ژوئن 2014
8:20 ق.ظ

برگزاری کلاس های اوقات فراغت در کتابخانه های عمومی سقز

 رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سقز از برگزاری کلاس های آموزشی اوقات فراغت ویژه تابستان در کتابخانه های عمومی این شهرستان خبر داد.

جلیل سیدی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این اقدام به منظور ساماندهی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان و همچنین اعضاء کتابخانه های عمومی در تابستان صورت می گیرد.

وی گفت: بر این اساس، کتابخانه های عمومی شهرستان سقز از هم اکنون آماده ثبت نام از متقاضیان حضور در کلاس های آموزشی هستند که بر اساس برنامه از اول تیر فعالیت خود را آغاز می کنند.

سیدی بیان کرد: طراحی، خوشنویسی، رایانه، گرافیک، خیاطی، قصه گویی، زبان انگلیسی و زبان کردی از جمله دوره های آموزشی است که توسط کتابخانه های عمومی در تعطیلات تابستانی برای علاقمندان برگزار می شوند.

وی تصریح کرد: متقاضیان برای حضور و ثبت نام در این دوره های آموزشی می توانند به یکی از کتابخانه های عمومی شهید ملا محمد امینی، شهید باهنر صاحب، شهید صالحیان میرده و شهید رجایی سرا در شهرستان سقز مراجعه کنند.

رییس اداره کتابخانه های عمومی سقز توجه به ساماندهی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان را از برنامه های مهم این نهاد فرهنگی بیان کرد و گفت: این برنامه با محوریت کتاب و کتابخوانی به منظور نهادینه کردن فرهنگ مطالعه صورت می گیرد.

سیدی با اشاره به نقش مهم کتابخانه های عمومی در ارتقای بصیرت و آگاهی جامعه، افزود: کتابخانه های عمومی به عنوان یکی از مهمترین ارکان در توسعه فرهنگی کشور محسوب می شود.

وی اضافه کرد: اجرای برنامه های متنوع به منظور جذب اقشار مختلف به کتابخانه های عمومی و نهادینه کردن فرهنگ مطالعه در جامعه از اولویت های این نهاد فرهنگی است.


منبع خبر: ایرنا
کد خبر: 8791