شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۵/۰۷/۱۴۰۱
Monday، 16th June 2014
10:05 pm

معاون وزیر راه به سقز آمد

معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی بر رعایت موازین شهر سازی و معماری در بحث توسعه شهری، در نظر گرفتن حقوق شهرداری و توجه به زیر ساخت های شهرسازی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سقز، پیروز حناچی، معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی برای بررسی مشکلات عمران شهری به سقز سفر کرد.

وی در جریان این سفر از مناطق حاشیه‌ای جنوب شهر سقز، سکونتگاه‌های غیررسمی محله تازه‌آباد سقز و تعاونی فرهنگیان، زمینهای مسکن کارگران و مسکن مهر 1200 واحدی سقز بازدید کرد.

در این سفر که به منظور بررسی مسکن شهری سقز و بحث توسعه شهری سقز صورت گرفت معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد، این سفر به منظور بازدید از مسیرها و محل‌های مورد نظر جهت توسعه فیزیکی شهر سقز صورت گرفته است.

حناچی در جریان این بازدید در ارتباط با الحاق زمین های در نظر گرفته شده  برای تعاونی های مسکن مهر تاکید کرد: باید فضاها به صورت یکپارچه و تحت مالکیت متمرکز و فضاهای خدماتی از جمله فضای سبز در نظر گرفته شود.

وی بر رعایت موازین شهر سازی و معماری در بحث توسعه شهری، در نظر گرفتن حقوق شهرداری و توجه به زیر ساخت‌های شهرسازی تاکید کرد.

فرماندار سقز هم  در جریان این بازدید با بیان اینکه به علت قانون گرایی مردم، کمترین ساخت وساز غیر مجاز در سقز انجام شده است گفت: این امر نشانه قانون مداری و اخلاق مداری مردم سقز  و تلاش مسئولان مربوطه و از جمله شهرداری در این راستا بوده است که اعضای تعاونی ها نیز 22 سال است که به دلیل رعایت قانون و تعیین تکلیف زمین هایشان ساخت وسازی غیر مجاز در فاز دوم انجام نداده‌اند.

نادر فخری در جریان این بازدید و دیدار با حناچی با عنوان اینکه بیشترین تراکم در 290 هکتار بافت فرسوده شهر قرار دارد خواستار الحاق 295 هکتار به محدوده شهر شد.

نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی هم بر تعیین تکلیف الحاق 295 هکتار به محدوده شهر، تعیین تکلیف تعاونی های مسکن فرهنگیان ،جانمایی 1200 واحد مسکن مهر به دلیل نامناسب مکان جهت ارائه خدمات به مردم، تاکید کرد.

محسن بیگلری با اشاره به کمبود زمین در داخل شهر برای ساخت و ساز گفت: این امر سبب شده است تا قیمت زمین در شهر افزایش چشمگیری داشته باشد که ضرورت دارد محدوده شهر به شیوه قانونی گسترش یابد.

نظام غفاری رئیس شورای اسلامی سقز نیز در جریان این بازدید الحاق 295 هکتار به محدوده شهر سقز را اقدامی مناسب در جهت جلوگیری از ایجاد سکونتگاه‌های غیر مجاز برشمرد.

ضیاالدین نعمانی شهردار سقز هم در مورد الحاق زمین های فاز دوم تعاونی مسکن فرهنگیان به محدوده شهر اظهار کرد: تمام جوانب لازم جهت ارائه خدمات به فاز دوم این تعاونی در نظر گرفته شده است.

وی اعلام کرد: با توجه به اینکه فاز دوم مسکن فرهنگیان در ورودی شهر و در مسیر جاده سقز به بوکان قرار دارد تمام تمهیدات لازم برای طراحی مجدد و در نظر گرفته شدن معماری مناسب برای آن پیش بینی می‌شود.


منبع خبر: تسنیم
کد خبر: 8807


نظر دهي بسته شده است.