شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۶/۰۲/۱۴۰۱
جمعه، 20th ژوئن 2014
5:50 ب.ظ

دانشگاه جامع علمی كاربردی مهارتی در آینده نزدیك در سقز راه اندازی خواهد شد

 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان با اشاره به اینكه مجوزهای لازم برای راه اندازی دانشگاه جامع علمی كاربردی مهارتی در سقز صادر شده است گفت: پنج میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات نفت برای این احداث این دانشگاه اختصاص یافته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کردستان، سید جمیل احمدی در نشست با فرماندار شهرستان سقز اظهار کرد: توسعه منابع انسانی و تقویت نیروی انسانی با تقویت نیروی کار از طریق ارائه آموزش های مهارتی و فنی وحرفه ای ایجاد می شود.

وی با ارائه آماری تحلیلی از وضعیت بیکاری و اشتغال کشور، یکی از دلایل بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی را نداشتن مهارت لازم جهت جذب در بازار کار دانست و افزود: راه اندازی این دانشگاه  امری مهم در رفع این مشكل است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان، با تاکید بر اهمیت راه اندازی دانشگاه علمی كاربردی مهارتی، نداشتن نگرش کارآفرینی، تمایل به کار در بخش دولتی و عدم تناسب پذیرش دانشجو در گروه های مختلف آموزشی با نیاز بازار کار را از جمله مشکلات بحث شغل و اشتغال زایی عنوان کرد.

نادر فخری، فرماندار ویژه شهرستان سقز نیز در این نشست، تاسیس این دانشگاه را امری مهم در  توانمندسازی منابع انسانی، ارتقای سطح دانایی و افزایش دانش عملی دانشجویان برشمرد و افزود: بسترسازی جهت کارآفرینی و ایجاد اشتغال برآیند نهایی این اقدام محسوب می شود.

وی افزود: با آموزش مهارتی، دانایی به توانایی و دانش به ثروت تبدیل و باعث افزایش و تقویت اعتماد، ابتكار و كارآفرینی می شود.

فرماندار سقز با عنوان اینكه بایستی جوانان را به سمت مهارت آموزی سوق داد استدلال کرد، این امر باعث خواهد شد تا زمینه ایجاد اشتغال پایدار در جامعه فراهم شده و گامی در راستای رفع بیکاری انجام شود.


منبع خبر: ایسنا
کد خبر: 8832