شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۴/۰۴/۱۴۰۱
جمعه، 20th ژوئن 2014
5:53 ب.ظ

نماینده مجلس خواستار تخصیص بیشتر آب سد شهید کاظمی به کشاورزی سقز شد

سقز – ایرنا – نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش زیر ساخت ها در توسعه بخش کشاورزی، خواستار تخصیص بیشتر آب سد شهید کاظمی به کشاورزی شهرستان سقز شد.

به گزارش ایرنا، محسن بیگلری روز پنجشنبه در مراسم تجلیل از کشاورزان نمونه شهرستان سقز گفت: باید حق واقعی سهم آب سدهایی که در محدوده شهرستان سقز ساخته شده اند به کشاورزان داده شود.

وی با اشاره به ضرورت صرفه جویی در آب بخش کشاورزی گفت: با توجه به کاهش منابع آبی از یک طرف و رشد روز افزون جمعیت و نیاز بیشتر به مواد غذایی و محصولات کشاورزی از طرف دیگر، بهینه سازی مصرف آب کشاورزی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

بیگلری گفت: شهرستان سقز به دلیل داشتن آب، خاک و هوای مناسب، مستعد توسعه اراضی آبی است و تجهیز تمام اراضی آبی شهرستان سقز به سیستم آبیاری نوین، راهکاری مناسب در بحث صرفه جویی در آب کشاورزی است.

وی با اشاره به ضرورت استفاده از تمام پتانسیل ها و ظرفیت های شهرستان خواستار توجه بیشتر به بخش های کشاورزی شهرستان از جمله شیلات و دامپروری شد و گفت: مجلس شورای اسلامی به صورت جدی از سیاست های توسعه بخش کشاورزی حمایت خواهد کرد.

نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات و پیگیری های صورت گرفته، ارتقای جهاد کشاورزی از سطح مدیریت به معاونت سازمان را امری مهم در راستای اختصاص بیشتر اعتبارات به کشاورزی شهرستان سقز برشمرد.

معاون رییس سازمان جهاد کشاورزی استان و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سقز نیز در این آیین گزارشی از اقدامات صورت گرفته پیرامون توسعه بخش کشاورزی ارایه داد و گفت: تلاش جهت ارتقای زیرساخت های این بخش همواره در دستور کار بوده و بیشترین توجه در جذب سرمایه نیز به این قسمت شده است.

محمد پیشداد با بیان اینکه در سال گذشته 110 میلیارد ریال تسهیلات جهت خرید ماشین آلات به کشاورزان پرداخت شده است خواستار نوسازی ماشین آلات بخش کشاورزی و تلاش کشاورزان در این راستا شد.

وی با عنوان اینکه شهرستان سقز دارای استعدادها و قابلیت های ارزشمندی در حوزه پوشش گیاهی غنی و متنوع، وجود منابع آب سطحی در گستره وسیع و شرایط اقلیمی نسبتا مناسب است خواستار تلاش بیشتر کشاورزان در جهت بهره برداری و بهره وری بیشتر از منابع ابی شد.

در ادامه این مراسم از 32 کشاورز نمونه و مسوولان فعال بخش کشاورزی با اهدای لوح سپاس و هدایا تقدیر به عمل آمد


منبع خبر: ایرنا
کد خبر: 8834