شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۷/۰۳/۱۴۰۱
جمعه، 20th ژوئن 2014
5:56 ب.ظ

فرماندار سقز:سال گذشته برای ۱۹۵۰ سقزی در بخش کشاورزی شغل ایجاد شد

خبرگزاری تسنیم: فرماندار شهرستان سقز گفت: در سال ۹۲ با پرداخت ۳۲۰ میلیارد ریال اعتبار در بخش کشاورزی برای ۱۹۵۰ نفر شهروند سقزی شغل پایدار ایجاد شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سقز، نادر فخری صبح امروز در مراسم بهره‌برداری از نهمین مجتمع گلخانه‌ای‌ شهرستان سقز در روستای ملقرنی از توابع بخش مرکزی به مناسبت هفته جهاد کشاورزی اظهار کرد: در هفته جهاد کشاورزی تعداد 13 طرح با اعتبار 90 میلیارد ریال در سقز به بهره برداری رسید که این طرح ها شامل 9 واحد مرغداری گوشتی، 2 واحد گلخانه، یک واحد پرورش ماهی سردآبی و یک طرح در حوزه آب و خاک بود.

وی گفت: در حال حاضر  8 واحد گلخانه در شهرستان سقز با تولید سالیانه 1000 تن در حال فعالیت هستند که 6 واحد دیگر هم با ظرفیت 800 تن در دست ساخت و اتمام است.

فرماندار شهرستان سقز تصریح کرد: با پرداخت 320 میلیارد ریال اعتبار در بخش کشاورزی در سال گذشته برای 1950 نفر شهروند سقزی شغل پایدار ایجاد شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سقز نیز در این مراسم گفت: برای ساخت این گلخانه 3 میلیارد و 200 میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده و سرمایه گذار نیز 860 میلون ریال هزینه کرده و میزان اشتغال‌زایی این گلخانه 3 نفر و میزان تولید سالانه آن 135 تن برآورد شده است.

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی هم با تقدیر از فعالان بخش کشاورزی در این شهرستان، کشاورزی را بزرگترین قطب کارآفرینی دانست و بر حمایت از این بخش تاکید کرد.

محسن بیگلری حمایت از بخش کشاورزی را عامل رونق کسب و کار در روستا و ماندگاری روستائیان زحمتکش در روستاها دانست و با بیان اینکه، مجلس همواره از تولید کنندگان بخش کشاورزی حمایت کرده است، از تلاش مسئولان شهرستان سقز برای رونق بخش کشاورزی و تسریع در پرداخت تسهیلات به زحمتکشان این بخش تقدیر کرد.


منبع خبر: تسنیم
کد خبر: 8836