شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۰/۰۴/۱۴۰۱
جمعه، 20th ژوئن 2014
4:06 ق.ظ

به مناسبت هفته جهاد کشاورزی؛۱۳ طرح با اعتبار ۹۰ میلیارد ریال در سقز به بهره‌برداری رسید

خبرگزاری تسنیم: به مناسبت هفته جهاد کشاورزی ۹ واحد مرغداری گوشتی، ۲ واحد گلخانه‌ای، یک واحد پرورش ماهی سردآبی و یک طرح در حوزه آب و خاک با اعتبار ۹۰ میلیارد ریال در شهرستان سقز به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سقز، به مناسبت هفته جهاد کشاورزی 13 طرح با اعتبار 90  میلیارد ریال صبح امروز در شهرستان سقز به بهره برداری رسیدند.

این طرح‌ها شامل 9 واحد مرغداری گوشتی، 2 واحد گلخانه‌ای، یک واحد پرورش ماهی سردآبی  و یک طرح در حوزه آب و خاک بودند.

نادر فخری فرماندار شهرستان سقز در مراسم افتتاح این طرح‌ها اظهار کرد: با تلاش های صورت گرفته در راستای اشتغال و رونق کشاورزی شهرستان و استان اقدامات خوبی در سقز انجام شده است.

وی اشتغال در حوزه کشاورزی را یک اشتغال ماندگار و مولد توصیف کرد و افزود:سرمایه گذاری، رونق اقتصادی و اشتغال زایی برآیند انجام کار در این زمینه است.

فرماندار سقز خاطر نشان کرد: با افتتاح این 9 واحد مرغداری تعداد مرغداری های شهرستان سقز به 93 مرغداری خواهد رسید و تعداد 16 واحد دیگر نیز در دست ساخت و اتمام است.

وی با عنوان اینکه در حال حاضر ظرفیت تولید گوشت سفید شهرستان 13 هزار تن است گفت: باید به نحو مناسب زمینه صادرات گوشت سفید به شهرستان‌های همجوار سقز و کشور همسایه عراق فراهم شود.

فخری افزود: در حال حاضر  8 واحد گلخانه در شهرستان سقز با تولید سالیانه 1000 تن در حال فعالیت هستند و 6 واحد دیگر با ظرفیت 800 تن در دست ساخت و اتمام است.

وی خاطرنشان کرد: با پرداخت 320 میلیارد ریال اعتبار در بخش کشاورزی سقز در سال گذشته برای 1950 نفر شغل پایدار ایجاد شده است.

کد خبر: 8843