شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۰/۰۴/۱۴۰۱
چهارشنبه، 25th ژوئن 2014
8:57 ب.ظ

هرگونه جذب و استخدام در شهرداری ها باید بر اساس قانون صورت گیرد

مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری کردستان گفت: باید تلاش شود تا هرگونه جذب و استخدام در شهرداری ها بر اساس روال قانون صورت گیرد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ آرتیکاس اقبال امروز در گفتگو با خبرنگار ما در سنندج با بیان این مطلب گفت: شهرداری های تابعه استان باید هرگونه بکارگیری نیروی انسانی اعم از رسمی و سایر کارمندان و کارگران خود را در چارچوب وظایف تعریف شده در قانون و با مجوز از وزارت کشور تامین کنند.

وی افزود: در این راستا برخی از استخدام ها از طریق آزمون و یکسری نیز از کارکنان بصورت قراردادی یا قرارداد کار معین و برخی از کارگران نیز به عنوان نیروهای حجمی در شهرداری ها بکارگیری می شوند که در مجموع تمامی این استخدام ها باید بر اساس قانون  به انجام برسد.

اقبال تصریح کرد: بر طبق ماده 82 مکرر 3 قانون در تمامی موارد شوراهای اسلامی در شهرها اجازه بکارگیری نیرو و دخل و تصرف در مراحل جذب و استخدام نیرو انسانی در شهرداری ها را ندارند و نمی توانند در این امر دخالت کنند.

وی در پایان گفت: در صورت نیاز شهردارها به جذب نیروی انسانی باید تمامی مراحل و جذب آنها در قالب دستورالعمل های قانونی و مقررات مربوطه به انجام برسد و شهرداران بایستی از هرگونه جذب و استخدام غیر قانونی و بودن مجوز خودداری کنند.


منبع خبر: سایت استانداری
کد خبر: 8907


۲ دیدگاه

 • سقزی
  سقزی: 7-10-2014 . 2:28 ب.ظ :

  سلام ارتیکاس عزیز دور زدن قانون الان خودش قانون شده .شورا نمیخواد کسی را استخدام بکنه میخواد نظارت کنه متوجه هستی! در ضمن این قانون استخدام که تو میگی قانونی باشه لطفا بگو هم این شهرداری و هم قبلیا چطور نیرو های شرکتی رو استخدام کردن! هر قسمتی از شهرداری متعلق به یک بخش از سقز است نسبت به محل تولد مسئول آن
  بابا نه خودت را گول بزن نه بقیه رو شورا میخواهد نظارت کند که امثال شما نمیزارین

  پاسخ دهید

  • خالو
   خالو: 7-29-2014 . 9:00 ق.ظ :

   هرامسال صدحيف به پارسال داريم خدااز همه اين نأملا يمات محفوظ بداردتاريخ نويسان بدونه سانسور بنويسند تاايندكان درباره عملكرد شوراهاى اخيروقبلى قظاوت نمايند

   پاسخ دهید