شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۹/۰۲/۱۴۰۱
جمعه، 27th ژوئن 2014
10:22 ق.ظ

مراکز ام.آر.آی و سی‌.تی‌.اسکن سقز در آینده نزدیک راه‌اندازی می‌شوند

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سقز از راه اندازی مراکز ام آر آی و سی تی اسکن تا چند ماه آینده توسط بخش خصوصی در سقز خبر داد و گفت: ساخت درمانگاه توسط بخش خصوصی در سقز نیز در دستور کار قرار دارد.

فیض‌الله گلکار در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سقز با اشاره به انتخاب شهرستان سقز به عنوان پایلوت طرح نظام جدید سلامت اظهار کرد: طرح نوین نظام سلامت یک طرح ماندگار و در راستای خدمت به اقشار مختلف جامعه در زمینه های پزشکی و بهداشتی است.

وی گفت: این طرح عظیم از اردیبهشت ماه امسال در شهرستان سقز آغاز شده است و در این مدت خدمات رایگان شایانی به بیماران در سقز ارائه شده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سقز تصریح کرد: انجام مطالعات اساسی اجرای نظام جدید سلامت، از اردیبهشت ماه سال 93 در سقز آغاز شده و تا پایان آذرماه ادامه خواهد داشت و در سال 94 این طرح به سراسر کشور تعمیم داده می‌شود.

وی طرح جدید نظام جدید سلامت را یک جراحی بزرگ و کار جهادی عظیم و بسیار سنجیده در ارتباط با خدمات در این بخش دانست و گفت: با اجرای دقیق نظام جدید سلامت، سلامت افراد جامعه ارتقا می‌باید و امکانات درمانی به صورت عادلانه در کشور توزیع می‌شود.

گلکار حمایت از ماندگاری پزشکان در مناطق محروم تحت عنوان پزشکان معین، کاهش میزان پرداختی بیماران بستری در بیمارستان‌ها، ترویج زایمان طبیعی و رایگان کردن هزینه آن و ارتقای کیفیت خدمات ویزیت را از مهم ترین مزایای این طرح اعلام کرد و افزود: ارتقای کیفیت خدمات در حوزه سلامت و بالا رفتن رضایت‌مندی مردم و کادر پزشکی از دیگر مزایای مهم  این طرح است.

وی فعال بودن واحد CT، اعزام رایگان بیماران به مراکز درمانی، تحویل بسته رایگان بهداشتی به بیماران در حین بستری، ارائه تمام اقدامات درمانی، تشخیصی و دارویی توسط بیمارستان را از خدماتی اعلام کرد که در قالب این طرح به بیمار ارائه می‌شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سقز از راه اندازی مراکز ام آر آی و سی تی اسکن تا چند ماه آینده  توسط بخش خصوصی در سقز خبر داد و گفت: ساخت درمانگاه توسط بخش خصوصی در سقز نیز در دستور کار قرار دارد.

کد خبر: 8969