شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۷/۰۴/۱۴۰۱
جمعه، 27th ژوئن 2014
10:25 ق.ظ

بررسی آخرین وضعیت ترافیکی سقز

فرماندار سقز با اشاره به برنامه‌های شورای ترافیک سقز گفت: پایانه مسافربری شهرستان در مکانی دیگر خارج از شهر ساخته می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سقز، نادر فخری ظهر امروز در  جلسه شورای ترافیک شهرستان سقز که در فرمانداری این شهرستان تشکیل شد با اشاره به تلاش اعضاء برای روان‌سازی ترافیک اظهار کرد: این شورا همواره در راستای وظایف خود از جمله اجرای خط مشی‌ها و سیاست‌های هماهنگ ترافیکی درون‌شهری، هماهنگی و اتخاذ تصمیمات لازم در امور مربوط به تسهیل عبور و مرور در شهرستان اقدامات خوبی انجام داده است.

وی با اشاره به برنامه های شورای ترافیک سقز گفت: پیش بینی نصب 21 دوربین مدار بسته، رصد مشکلات مسیرهای بین شهری و انعکاس آن به ادارات مربوطه استان و اصلاح هندسی تقاطع‌های سطح شهر، بررسی و پیش بینی زیر گذر و روگذر، اعمال محدودیت‌های ترافیکی برای تسهیل در رفت و آمد مردم به ویژه در محلات مرکزی و تجاری شهر و تشکیل کمیته فنی برای بررسی مسائل به صورت کارشناسی از جمله مواردی است که در دستور کار این شورا است.

فرماندار سقز اصلاح و سامان دهی وضعیت ورودی‌های شهر، نصب چراغ‌های روشنایی معابر‌، ایمن‌سازی و زیباسازی مسیرهای تردد و انجام مطالعات میدانی درباره اجرای پروژه‌های مربوط به حوزه ترافیک شهری را از دیگر مواردی برشمرد که همواره مورد تأکید این شورا بوده است.

وی با عنوان اینکه رفع معضل ترافیک نیازمند کارهای اساسی است گفت: باید پروژه‌های ارزشمند، کوتاه مدت‌، میان مدت و بلند مدت در حوزه شهری اجرا شود و با خدمات رسانی بهتر دین خود را به مردم ادا کنیم.

فخری در این جلسه اعلام کرد پایانه مسافربری شهرستان در مکانی دیگر خارج از شهر ساخته می‌شود.

دبیرشورای ترافیک شهرستان سقز هم در این جلسه با مروری به مصوبات و موارد مطرح خواستار نصب چراغ راهنما در تعدادی از مسیرهای حادثه خیز درون شهری،ایمن سازی تیرهای برق ،رفع نقاط حادثه خیز و خط کشی خیابان‌ها شد.

صابر زارعی با بیان اینکه راه‌های بین شهری سقز با بیش از 220 کیلومتر طول، از گستردگی زیادی برخوردار بوده و این شهرستان در مسیر کریدور شمال جنوب کشور قراردارد، تصریح کرد: تلاش ادارات ذیربط برای رفع نواقص جاده‌های بین شهری برای ارتقای امنیت عبور و مرور از اولویت‌های مورد نظر شورای ترافیک شهرستان است.

شهردار سقز هم در این جلسه با اشاره به اجرای طرح گردشگری تجاری در میدان آزادی خواستار همکاری و تعامل ادارات خدمات رسان در راستای جابجایی تاسیسات و جانمایی آنها شد.

ضیاالدین نعمانی با بیان اینکه نیروهایی از شهرداری تحت عنوان یاور پلیس در اختیار راهور قرار داده می‌شود از پلیس راهور خواست تا در راستای روان سازی ترافیک بیش از پیش تلاش کند.

کد خبر: 8971