شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۹/۰۷/۱۴۰۱
Sunday، 29th June 2014
9:33 pm

اردوگاه نگهداری معتادان در سقز راه‌اندازی می‌شود

خبرگزاری تسنیم: فرماندار شهرستان سقز از راه‌اندازی اردوگاه و مرکز اجباری نگهداری معتادان در مجموعه اردوگاه قدیمی اتباع خارجی در شهرستان سقز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سقز، نادر فخری صبح امروز در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان سقز اظهار کرد: اردوگاه و مرکز اجباری نگهداری معتادان در شهرستان سقز راه‌اندازی می‌شود.

وی گفت: این اردوگاه در مجموعه اردوگاه قدیمی اتباع خارجی که در روستای سرا واقع و در حال حاضر هیچگونه کاربری خاصی ندارد دایر خواهد شد.

فرماندار سقز با بیان اینکه بخشی از ساختمان این اردوگاه غیر قابل استفاده، بازسازی سازی شده و در آن فضاهای ورزشی، مهارت و حرفه آموزی، کارگاه‌ها، غذا خوری و نمازخانه پیش بینی خواهد شد.

وی  هدف از راه اندازی این اردوگاه را اجرای ماده 16 نگهداری از معتادان برشمرد و گفت: در این محیط معتادان شهرستان سقز برای بازگشت به محیط خانواده و اجتماع باز پروری و  آماده خواهند شد.

فخری افزود: کار در بحث پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر برای مسئولان یک تکلیف اداری و اخلاقی است و  باید با این تفکر کار کرد که نجات یک معتاد نجات جامعه است.

وی با اشاره به اینکه، آگاه سازی مردم پیرامون معضلات و آسیب های ناشی از مصرف مواد مخدر، امری مهم در جهت پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر است تصریح کرد: این امر باید از محیط های آموزشی از جمله مدارس و دانشگاه‌ها آغاز و به جامعه سرایت پیدا کند و  روند آگاه سازی مردم و بسیج شهروندان در راستای مقابله با آسیب های اجتماعی در سطح شهرستان تداوم یابد.

فرماندار سقز نقش تاثیرگذار سازمان‌های مردم نهاد را  در کاهش‌ آسیب‌های اجتماعی مهم برشمرد و گفت: سازمان های مردم ‌نهاد نقش بسیار مهمی به‌ عنوان واسطه بین فرد، دولت و جامعه ایفا می‌کنند.

وی بر نقش آموزش و فرهنگ سازی در راستای کاهش آسیب ها تاکید کرد و افزود: آگاهی بخشی و آموزش‌ها سبب بالا رفتن سطح فرهنگ و اطلاعات جامعه و خانواده ها خواهند شد و کاهش آسیب‌های اجتماعی را به دنبال دارد.

کد خبر: 9005


نظر دهي بسته شده است.