شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۴/۰۷/۱۴۰۱
Sunday، 29th June 2014
10:52 pm

چند مورد زورگیری

چند مورد زورگیری طی دو روز گذشته در سطح شهر گزارش شده است که افرادی سوار بر خودرو، بانوان را در کوچه ها به دام انداخته و زیورآلات و وجوه نقد آنها را به سرقت برده اند.

کد خبر: 9033


نظرات:

  1. قابل توجه مسئولين رفاه اجتماعي!!!!!!!

  2. زورگيري در اصطلاح جرم شناسي به نوعي عمل خلافکارانه گفته مي شود که مجرم طي آن با استفاده از روشهاي متفاوت، اما به زور و تهديد اموال با ارزش شخصي را به سرقت ببرد.ممکن است در اين گونه سرقت که با سلاح سرد و گرم انجام مي شود، فردي مورد ضرب و جرح قرار گيرد و حتي جانش به خطر بيفتد، از اين رو قانونگذار با توجه به رعب و وحشتي که در شخص وارد مي شود، سرقت به عنف را در رديف سرقتهاي مسلحانه قرار داده و براي مرتکبان آن مجازات سنگيني در نظر گرفته است”.

    باید به جامعه و به گونه ای آموزشي داده شود که حتي الامکان از همراه داشتن اشياي قيمتي خودداري کنند و در خصوص برخي اشياي ضروري نظير گوشي همراه نيز امکانات رديابي آن‌ها تقويت شود تا دزدي آن فاقد سودبرداري باشد. ارائه بسته های آموزشي و فرهنگي يکي از راه‌حل‌هاي کاهش اين پديده است.بايد به افراد آموزش داده شود که نكات ايمني را در اين خصوص رعايت كنند، زمان پياده شدن از ماشين به آينه‌ها نگاه کنند، سعي كنند در كوچه‌هاي خلوت تردد نكنند، از افراد مشکوک فاصله بگيرند، در خيابان‌هاي خلوت از پاسخگويي به افراد مشکوک خودداري کنند و اين موارد در حقيقت ازجمله اخلاقيات كلان‌شهرها است.

  3. خوب شد این طه راهکار نشان داد وگر نه باید چکار می کردیم.

  4. دست مامورین باوجدان نیروی انتظامی راکه این ارازل واوباش راسرکوب میکنند می بوسم