شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۳/۰۴/۱۴۰۱
دوشنبه، 7th جولای 2014
8:58 ب.ظ

امضای هنرمندان بر طومار انتخاب رییس

جمعی از هنرمندان سقزی با امضای طوماری از مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان کردستان خواسته اند تا علی رضا اسماعیلی را به سمت رئیس اداره ی ارشاد سقز منصوب کند.

به گزارش شارنیوز با جدی شدن بحث تغییر در ریاست اداره ی ارشاد سقز و اعلام عدم تمایل  عطا احمدی-رئیس فعلی- برای ماندن در این سمت، گروه های مختلف سعی در معرفی گزینه های مورد نظر خود داشتند که در میان این تلاش ها، حمایت مهندس بیگلری نماینده ی مجلس و امضای طوماری از سوی جمعی از هنرمندان در حمایت از علی رضا اسماعیلی مهمترین رویداد در هفته های اخیر  به شمار می اید.

در این طومار نام هایی چون:  اسماعیل پاشایی، محمد امین بی نیاز، صلاح محمدی، خیاطباشی و … به چشم می خورند. البته امام جمعه ی  سقز نیز از جمله امضا کنندگان این طومار است. 

تنش میان رئیس فعلی و جمعی که اکنون به عنوان حامیان ریاست علی رضا اسماعیلی مطرح اند یکی دیگر از مواردی است که به نوبه ی خود بر معادلات پشت پرده در انتخاب رئیس جدید تاثیر گذاشت. این تنش زمانی بیشتر و علنی تر شد که نماینده ی مجلس در محل تمرین گروه تئاتر آناهیتا با عده ای از هنرمندان سقز جلسه ای برگزار کرد که بخش عمده ای از مباحث این جلسه  به انتقاد از عملکرد احمدی گذشت. 

از سوی دیگر جمعی متشکل از روسای انجمن ها و چند هنرمند سقزی جهت دیدار با مدیرکل جدید و بررسی مباحث فرهنگی-هنری سقز به سنندج دعوت شدند و در این جلسه ضمن طرح مباحث مختلف، به موضوع جلسه ی  بیگلری با هنرمندان نیز اشاره شد که حاضران در جلسه به انتقاد از نماینده و کسانی پرداختند که در تلاش برای تغییر مدیریت ارشاد سقز هستند. آنها از عملکرد رئیس فعلی دفاع کردند.

اگرچه مسائل پیش آمده موجب ایجاد دودسته گی در میان هنرمندان شد  و حتی به درگیری های مختصر لفظی نیز انجامید، اما مناسبات وارد فاز دیگری شد و بی میلی احمدی به ماندن موجب شد تحرک حامیان اسماعیلی- که اغلب از اهالی تئاتر هستند- جهت بر کرسی ریاست نشاندن گزینه ی مورد نظرشان بیشتر شود.تا جایی که به امضای طومار مورد اشاره انجامید. 

اما مذاکرات اداره ی کل با گزینه های مختلف گواه معادلات دیگری است که در آن نظر امضا کنندگان طومار و حامیان دیگر گزینه ها لحاظ نشده است. شارنیوز اطلاع یافته  که هیوا حاجی محمدی اصلی ترین گزینه برای ریاست ارشاد سقز است و اداره  ی کل ارشاد با پذیرش شروط وی، تکلیف مدیریت مهمترین نهاد فرهنگی شهر را روشن کرده است. در کنار نام حاجی محمدی، گزینه  ی دیگری به نام رستم پور هم مطرح است.

هیوا حاجی محمدی اهل سقز است و پیش از عطا احمدی ریاست اداره ی ارشاد سقز را برعهده داشت  و اکنون مسئول اداره ی ارشاد بانه است.

 

 

بخش كامنت براي اين خبر غير فعال است

 

کد خبر: 9191
    مطالب مرتبط: