شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۹/۰۲/۱۴۰۱
چهارشنبه، 9th جولای 2014
8:18 ب.ظ

۱۲ کتابخانه مشارکتی در سقز آغاز به کار می‌کنند

 معاون برنامه‌ریزی فرماندار شهرستان سقز گفت: به زودی ۱۲ کتابخانه مشارکتی که تجهیز شده‌اند در روستاهای شهرستان سقز راه اندازی شده و آغاز به کار می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سقز، اسماعیل رستم‌پور ظهر امروز در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سقز با اشاره به نام‌گذاری سال 93 با عنوان سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی از سوی رهبر فرزانه انقلاب اظهار کرد: حوزه  فرهنگ از جمله مسئله کتاب و کتابخوانی باید در صدر امور فرهنگی قرار گیرد و برنامه‌ریزان  و ادارات مربوطه با جدیت در راستای ترویج کتابخوانی قدم بردارند.

وی گفت: به زودی 12 کتابخانه مشارکتی که تجهیز شده‌اند در روستاهای شهرستان سقز راه اندازی و آغاز به کار خواهند کرد.

معاون برنامه‌ریزی فرماندار شهرستان سقز  خاطر نشان کرد: ‌کتابخانه های یاد شده در روستاهای قهرآباد سفلی،قهرآباد حومه،سرچشمه، تموغه،چوملو،قپلانتو، قلعه کهنه، گلتپه، خورده لوکی، کسنزان، بسطام و ماهید‌علیار قرار دارند.

رستم پور با اشاره به نقش شهرداری ها و تقدیر از اقدامات آنها در راستای توسعه امور فرهنگی بر پرداخت نیم درصد شهرداری به اداره کتابخانه ها تاکید کرد.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سقز هم در این جلسه با ارائه  گزارشی از اقدامات این نهاد،پیشنهاداتی در راستای ترویج و توسعه امر کتابخوانی از جمله، استقرار ایستگاه های کتابخوانی، برگزاری مسابقه کتابخوانی، برگزاری کلاس های آموزشی طرح اوقات فراغت، را ه اندازی کتابخانه های مشارکتی ارائه داد.

جلیل سیدی در این جلسه خواستار توسعه بخش دیداری و شنیداری کتابخانه شهید ملا محمد امینی شد و گفت: برای بالا بردن و بروز کردن اطلاعات شهروندان ایجاد و گسترش این بخش از کتابخانه بسیار ضروری است.

وی با بیان اینکه هم اکنون در شهرستان سقز 5 کتابخانه نهادی و 8 کتابخانه مشارکتی موجود است، بر افزایش کتابخانه های روستایی تاکید کرد.

کد خبر: 9225