شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۰/۰۴/۱۴۰۱
یکشنبه، 20th جولای 2014
10:32 ب.ظ

تجمع شهروندان برخی مناطق سقز در اعتراض به کمبود آب شرب

صبح امروز- یکشنبه 29 تیر ماه- حدود ۲۰۰ نفراز اهالی محله های “تپه مالان” و”تپه صالح آباد” در اعتراض به کمبود آب شرب، مقابل اداره ی آب وفاضلاب سقز تجمع کردند.

یکی از نمایندگان معترضان درباره این تجمع به شارنیوز گفت: برای سومین سال پیاپی ما با مشکل شدید کم آبی روبه رو هستیم به نحوی که در فصلهای پر آب سال هم این مشکل را داریم. وی افزود: با آغاز فصل تابستان که نیاز  به آب آشامیدنی  افزایش می یابد  ما ازاین نعمت تقریبا به طور کامل بی بهره می شویم و حوالی نیمه شب هم که با فشار بسیار پایین آب وصل میشود جوابگویی نیازهای اهالی این محلات نیست.”

این عکس توسط یکی از کاربران شارنیوز تهیه شده و مربوط به دقایق پایانی تجمع است.

این عکس توسط یکی از کاربران شارنیوز تهیه شده و مربوط به دقایق پایانی تجمع است.

وی در ادامه ضمن اعتراض به مسئولان اداره آب سقز که حاضر به گفتگو باآنها نشدند گفت:” پس از دو ساعت تجمع واعتراض،مسئولان اداره ی آب وفاضلاب حاضر به گفتگو با ما نشدند و در حالی که نتوانستیم رئیس را ملاقات کنیم، کارمندان اداره به ما اطلاع دادندکه مسئول اداره در فرمانداری حضور دارد.”

این روزها معضل کمبود آب آشامیدنی اغلب مناطق شهر را در برگرفته است که جدای از مناطقی که اهالی آنها با این تجمع اعتراض خود را نشان دادند، بهارستانی ها هم با این مشکل به صورت حاد دست به گریبان هستند.

پس از تجمع مردم مقابل اداره ی یاد شده جمعی متشکل از ده نفر به فرمانداری سقز مراجعه کردند تا بتوانند مشکل خود را به گوش فرماندار برسانند که در نهایت تنها توانستند با معاون فرماندار دیدار داشته باشند.

پس از اتمام جلسه ی، نماینده تجمع کنندگان نتیجه ی این جلسه را مثبت ارزیابی نکرد وگفت: نماینده فرماندار به ما اعلام کرد اگر مشکل کم آبی ناشی از شیر فلکه ویا سایرمشکلات فنی باشد فرمانداری از مسئولان ذیربط خواستار رفع مشکل در سریع ترین زمان ممکن خواهد بود، اما اگر مشکل ناشی از کمبود آب باشد باید طرح جیره بندی در سطح شهر در دستور کار قرار گیرد.”

 نماینده ی تجمع کنندگان با در دست داشتن طوماری مملو از امضا یادآور شد: ما در چندین نوبت با نماینده ی مجلس تماس گرفتیم و خواستار پیگیری این مشکل شدیم اما متاسفانه تاکنون شاهد اقدامی از سوی آقای بیگلری نبوده ایم.

تصویر تعمدا ناخوانا شده است

تصویر تعمدا ناخوانا شده است

کد خبر: 9437


۷ دیدگاه

 • هاوشاری (اونم از نوع راه دور)
  هاوشاری (اونم از نوع راه دور): 7-22-2014 . 2:46 ق.ظ :

  بی خیال ترین و بی برنامه ترین واحد اداری شهر سقز
  به یاد میارم چند سال پیش شهرداری 6 ماه قبل از آسفالت کردن یکی از معابر اصلی شهر از کلیه اداراتی که زیرساخت در این معبر داشت تقاضای رسمی کرد که همکاری کنند و تجهیزات بسیار کهنه آن مسیر را حتی بدون هزینه حفاری و با کمک نیروهای شهرداری عوض کنند که دریغ از یک جواب نامه رسمی اداری چه برسد به همکاری نهایتا شهرداری در موعد مقرر و انصافا با کیفیت بسیار بالایی این مسیر را آسفالت و تازه سازی کرد و حتی بسیاری از مشکلات مسیر که چند سال بود اهالی رو اذیت می کرد رو نیز حل کرد هنوز 2 روز از آن نگذشته بود ساعت 8 صبح یک بنده خدایی با نامه در دست دوان دوان به شهرداری آمده و از مسئول زی ربط خواست که اجازه کندن آسفالت برای مشکل به وجود آمده در فاضلاب خانه شان را که اتفاقا در وضعیت بسیار وحشتناکی هم افتاده بود بدهد. کاش می شد در آن لحظه چهره برافروخته و نگران آن مسئول را دید که چطور بال بال می زد که آخر این چه انصافی است حقوق بقیه مردم شهر کجا می رود مرد بدبخت هم می گفت که آخه این وسط من چیکاره هستم شبکه فاضلاب کهنه مستهلک و مسئولین اداره آب هم که همه چیز را به پای شهرداری می گذارند من و زن و بچه ام چه کنیم خدایش آن مسئول خود شخصا با نیروهای شهرداری برای حل مشکل این بنده خدا اقدام کرد که هم کیفیت آسفالت لااقل بعد از کندن در حد قابل قبولی بماند جالب اینجاست که تماسهای مکرر فرد مسئول با رئیس اداره آب و حتی شورای شهر وفت هم با ریاست محترم آن اداره راه به جایی نبرد.
  کاش یکی پیدا می شد به این مسئولین گوشزد می کرد حقوقی که می گیرید از صدقه سر خدمت کردن !!!
  به همشهریانتان است نه در راه خدا .
  همیشه هم یه جواب از آنها شنیده می شود با کدام بودجه . بودجه ما فقط کفاف هزینه های جاری اداره و حقوق کارمندان را به زور می دهد . !!!
  ولی واقعیت این است یه مدیر اگر بخواهد می تواند که برای اداره اش بودجه آوری کند نه اینکه صرفا برای خوش حسابی و خوش خدمتی حرفی نزند که خدایی ناکرده مسئول بالا سریش تحملش نکند .
  آدم می ماند به حال کدام معضل ادارت و سیستم مدیریتی کشوری و شهری گریه کند

  پاسخ دهید

  • سقزي
   سقزي: 7-24-2014 . 6:31 ب.ظ :

   سلام عليكم
   در وضعيت كنوني كه دشمنان و منافقين و شياطين غربي از هر طرف دندان تيز ميكنند هرگونه تجمع اعتراضي در اذهان عمومي و در سطح ملي چيزي غيراز يك توطئه و نفاق تصويرسازي نميكند پس لطفا با آرامش و با پيگيري و نامه نگاري كتبي از طريق نهادهاي نظارتي و حتي امنيتي كه دلسوز تر از مسئولين ادارات بوده و هستند و با شيوه منطقي تر بايد كارها بهينه سازي شود مطمئنا مسئولين كم كار و خطا كار نيز به صورت قانوني تنبيه خواهند شد.

   پاسخ دهید

   • ماموستای ماف خواز
    ماموستای ماف خواز: 7-30-2014 . 12:58 ب.ظ :

    آقای به نام سقزی؟!!
    به راستی حرف بی ربطی زدید،این همه اسناد ومدارک از عملکرد شهردار قبلی و شورای شهر قبلی و اختلاس مسئولین بانک و…… در رسانه ها منتشر شد کدام یک را پای میز دادگاه کشاندند؟!بیشتر از چهار دهه است به نام ترس از سوء استفاده دشمنان و منافقین و… باعث شدید مسئولین انتصابی و بی کفایت این وضعیت فاجعه بار را برای سقز ایجاد کنند حالا که گند بی مسئولیت های آنها در شهرداری و اداره آب و آموزش و پرورش و….. در آمده باز دست به دامان همان شعار پوسیده و بی محتوا شدید تا حق اعتراض را از مردم بگیرید؟مطمئنم شما هم یا یکی از همان مسئولین بی کفایت یا دستمالچی یکی از آنها هستید که برای حل مسئله و مشکلات مردم ادرس اشتباه می دید و صورت مسئله را پاک می کنید!!

    پاسخ دهید

    • سقزی....
     سقزی….: 8-28-2014 . 5:45 ب.ظ :

     به نظر من تا دوستی مثل تو داشته باشیم دشمن نمیخواد این ملت….
     معلوم نیست تو یکی از همونها نباشی ..اخهغرب و شرق و شمال چه ربطی به این مشکلات داره؟
     به نظر من یا از پشت کوه اومدی یا از دنیا بی خبری یا از قافله عقب موندی..اخه حیف این نظر نیست..بعد میگی رفتم نظر دادم..لابد همینطوری هم رفتی رای دادی…اخه بگم خدا چکارت کنه

     پاسخ دهید

    • نه که روز
     نه که روز: 7-26-2014 . 11:23 ق.ظ :

     با سلام به خوانندگان فهیم اینجانب نیز جهت مشکل شدید و تقریبا نبود آب در آپارتمانهای 408 واحدی شهرک دانشگاه علیرغم چندین بار تماس تلفنی با جناب آقای بیگری و تماس و مراجعه حضوری به اداره آب سقز و عدم حصول نتیجه مجبور شدم از وضع نامطلوب آب آپارتمانهای شهرک به استان شکایت کنم آنها هم پیگیر شکایتم شدند و پس از یک روز با من تماس گرفتند و گفتند که با رئیس اداره آب سقز صحبت کرده و مشکل محله شما را مطرح کرده ایم و شما باید طبق صحبتی که با رئیس اداره آب سقز کرده ایم فردا ساعت ۱۱ پیش خودشان بروید ؛ خلاصه فردایش ۵ دقیقه به ۱۱ خودم را رساندم با کمال تعجب دیدم که تشریف ندارند و به من گفتند که در جلسه فرمانداری هستند (هروقت بخواهند کسی را ملاقات نکنند قایم می شوند و می گویند در جلسه فرمانداری هستند نمی دانم این همه بی احترامی به ارباع رجوع در ساعات اداری یعنی چه ؟ پس طرح تکریم ارباب رجوع کجا رفته است) از آن جایی که با هزار زحمت و منت از محل کارم مرخصی گرفته بودم خیلی به من برخورد و احساس پوچی کردم و آمپرم بالا رفت صد رحمت به رئیس قبلی متأسفانه کارشان شده سرکار گذاشتن مردم و فقط بلدند صورت مسأله را پاک کنند تقریبا از تابستان گذشته که حدود 11 ماه است 4 بار با سامانه 122 تماس گرفته و گفته ام که درپوشهای واقع در جلوی درب منازل مجتمع آپارتمانی 408 واحدی پوشش سیمانیشان از بین رفته و تنها اسکلت مدور فلزیشان باقی مانده است و هر آن احتمال سقوط اطفال به داخل آنها وجود دارد ولی به خدا تا حالا تعمیرشان نکرده اند باور کنید با کمترین میزان آب آن هم از شیر داخل سرویس بهداشتی که ارتفاعش از شیر دستشویی کمتر است در این ماه مبارک وضو می گیریم و با دهان روزه در گرمای ۴۰ درجه که از محل کار برمی گردم و می خواهم سر و صورتی بشورم و وضویی بگیرم و رفع حاجتی بکنم می بینم که آب نداریم چرا آب محله های نور چشمی اینطور نیست؟ هر علتی که داشته باشد موظف و ملزم به رفع آن هستند آب را که رایگان به مردم نمی دهند البته ماشاءالله با این کیفیت مثال زدنی و طعم و بوی آن!!!

     پاسخ دهید

     • باران
      باران: 8-1-2014 . 12:35 ق.ظ :

      با تشکر از نه که روز واقعا عدم تعمیر درپوشها زشت است و هر اتفاقی بیافتد مسئولیتش با اداره محترم آب و فاضلاب است.

      پاسخ دهید

      • سقزی
       سقزی: 8-28-2014 . 5:32 ب.ظ :

       با سلام به خوانندگان عزیز:
       به نظر من مسولین اداره اب و فاظلاب شهرستان سقز بدرد چوپانی هم نمیخورند تا برسه به این ادمها سمت و القاب داد….چون مشکل اب نداشتن مناطقی که فقط چند ساعات شب اب شیر دارند رو حل نمیکنند..
       ایا اگر این مشکل را خودشان داشتن رو همینجوری حل میکنند؟
       به نظر رییس اداره اب شهرستان سقز این مردم مگه ادم نیستن؟
       ساعت 2 شب و آب محله ی ما میاد تا 6 صبح و اونم با فشار کم..در حد شاشیدن یه بچه کوچیک.ههههههههه
       هر دفعه که اهالی محترم این منطقه تماس میگیرند یه چرندیاتی تحویل میدن..
       من فقط میخواستم بگم که مسولین به مردم احترام بزارنو رسیدگی کنند و مشکل رو حل کنند..چرا مناطق دیگه اب زیاد و فشار بالاست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

       پاسخ دهید