شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۳۱/۰۲/۱۴۰۱
سه‌شنبه، 22nd جولای 2014
9:32 ب.ظ

نشست هم انديشي فرماندار شهرستان سقزو اعضاي شوراي اسلامي شهر و شهردار سقز،جهت تسريع در انجام طرح و پروژه هاي عمران شهري

فرماندار شهرستان سقز در نشست هم انديشي با رئيس و اعضاي شوراهاي اسلامي شهر و شهردار سقز، بر سرعت در اتمام پروژه های عمران شهری تاکید کرد.

مهندس نادر فخری گفت، شوراهای اسلامی و شهرداری ها نهاد عمومی غیردولتی هستند و مهم ترین وظیفه دولت را هدایت و حمایت از شوراها و شهرداری ها برشمردو تصريح کرد: فرمانداري در اين راستا از هيچ كوششي دريغ نخواهد کرد.

در اين نشست هم انديشي كه با محوريت بيان مشكلات و نيازها و برنامه ريزي جهت رفع آنها و افزايش رفاه و آسايش مردم برگزار شد، نادر فخري با بيان اهميت جايگاه مشاوره و اهميت نقش مطلوب شوراها در پيگيري مطالبات مردم و تحقق برنامه هاي توسعه اي دولت، اظهار داشت: نهادينه نمودن خرد و تصميم گيري جمعي جهت تسريع در رفع مشكلات از مهم ترين دستاوردهاي انجام امور با شور و مشورت است.

فخري در اين نشست با عنوان اينكه ، مسئولیت چه انتصابي و چه انتخابي در نظام مقدس اسلامی ایران به معنی در خدمت بودن مردم است اظهار داشت : شهرداری ها به عنوان پيشاني نظام، نقش مهمي در آباداني و افزايش رضايتمندي مردم بر عهده دارند و شهرداري سقز در اين راستا اقدامات قابل قبولی انجام داده است.

وی با اشاره به تعداي از طرح هاي نيمه تمام از جمله پايانه مسافربري تاكيد کرد: اجراي صحيح پروژه ها و در نظر گرفتن جوانب كاري از جمله توجه به رفع مشكل ترافيك و تراكم جمعيت و آينده نگري در اجراي طرح ها بايستي مدنظر قرار گيرد.

وي در بخشي ديگر از سخنان خود با توجه به قدمت فرهنگي و تاريخي شهرستان سقز به آثار تاريخي زيويه و بازگرداندن آن به سقز اشاره و گفت: تسريع در ساخت موزه مردم شناسي و موزه عرضه اشياء، بسيار با اهميت و ضروري است.

فرماندار سقز خواستار تهيه شناسنامه جامع زمين هاي محدوده شهر سقز با كاربري ها مختلف اداري شد و گفت: جهت تعيين تكليف اين زمين ها با روساي ادارات و اعضاي شورا جلساتي به زودي برگزار خواهد شد.

رئيس شوراي اسلامي سقز هم خواستار رفع مشكل بلاتكليف بودن زمين هایي با كاربري هاي مختلف آموزشي،فرهنگي ورزشي شد و گفت: نشست با ادارات و تعيين تكليف اين زمين ها جهت تملك در دستور كار قرار خواهد گرفت.

نظام غفاري با اشاره به بحث زيان دهي موضوع اوراق مشاركت جهت ساخت مجتمع تجاري شهر گفت: شهرداري مبلغ زيادي از اين محل بدهكار است كه بايستي موضوع اوراق مشاركت و سرانجام اين موضوع، تعيين تكليف شود.

وي در اين جلسه از تعامل و هم فكري فرماندار شهرستان سقز با اعضاي شوراي اسلامي و شهرداري تقدير وتشكر کرد.

در اين نشست مهندس نعماني شهردار سقز هم طي سخناني با اشاره به اينكه بیش از 100 پروژه عمرانی در مناطق مختلف شهرسقز در حال اجراست گفت: برنامه ریزی توسعه شهری سقز متوازن بوده و تمام بخش های شهر اعم از شمالی، جنوبی، شرقی و غربی را در بر می گیرد.

ضیالدین نعماني در اين نشست افزود: در اجرای پروژه های عمرانی، شهرداری سقز از تکنولوژی های روز بهره برده شده و کیفیت پروژه ها از نظر فنی در سطح بالایی قراردارد.

وي، ساماندهی آب های سطحی، احداث خیابان، بلوار، پل سواره، پیاده رو سازی، آسفالت، احداث 4 پارك جدید، تجهیز پارك ها، اصلاح هندسی معابر را از جمله پروژه هایی عنوان نمود كه شهرداری از محل منابع داخلی در سال 93 انجام خواهد داد.

نعمانی اضافه کرد: احداث موزه مردم شناسی، ساماندهی و بازسازی سردرب بازار تاریخی، احداث مجتمع تجاری با مشاركت بخش خصوصی، لایروبی رودخانه سقز و تلاش جهت جذب اعتبارات از طرح ها و برنامه های این نهاد خدماتی در سال جاری خواهد بود.

شهردار سقز تاکید کرد: پروژه های عمرانی شهرداری سقز مطابق با استانداردهای روز و نيازهاي ضروري شهروندان بوده است.

وی در پایان افزود: امسال برای اتمام موزه سقز 6 میلیاردو 500 میلیون ریال از محل اعتبارات شهرداری برای اتمام آن هزینه خواهد شد.


منبع خبر: سایت شهرداری سقز
کد خبر: 9455


یک دیدگاه

  • سقزی
    سقزی: 7-24-2014 . 5:22 ب.ظ :

    – پس این بلوار 45 متری کمربندی که کلی برایش تبلیغ کردید و اسپند دود کردید و به نام آن اداره دارای مردم را سر کیسه کرد و آنقدر مالیات گرفته و قول دادید تا پایان سال تمام شود چی شد ؟حتی اینروز ها هم اسمی از آن برده نمی شود همانطور که در خبر بالا اسمی برده نشده ؟

    پاسخ دهید