شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۶/۰۷/۱۴۰۱
Thursday، 24th July 2014
9:03 pm
در اعتراض به عملیات جاده سازی

دست فروشان، جاده سقز-بانه را برای دقایقی مسدود کردند

اگر زمانی پروژه تعریض، بهسازی و شانه سازی جاده سقز- بانه به دلیل کمبود اعتبار متوقف بود، این روزها با مشکل جدیدی به نام دست فروشان کنار جاده مواجه شده است.

خبرنگار شارنیوز گزارش می دهد طی هفته گذشته زمانی که ماموران اداره راه به قصد انجام عملیات راه سازی در بخشی از جاده سقز-بانه مستقر شدند با اعتراض دست فروشان اطراف جاده مواجه شده و ضمن درگیری کار به جایی رسید که برای مدتی مسیر تردد خودرو ها متوقف شد.mergagavra

این دست فروش ها که اغلب به فروش محصولات محلی از جمله کلانه، دوش یا انواع آش مبادرت می ورزند و کپر و آلاچیق هایی برای کسب و کارشان بنا کرده اند، تعریض جاده را مساوی با برچیده شدن کسب و کار خود می دانند و به شدت مخالف این کار هستند.

خبرنگار شارنیوز با پیگیری موضوع با  عمر محمد کریمی رئیس اداره راه شهرستان سقز گفتگو کرد و چند و چون موضوع را جویا شد. وی با بیان اینکه مدتهاست با این مشکل مواجه هستیم افزود: این آلاچیق ها سالهاست حریم جاده را مسدود کرده اند و اداره راه هم به دلیل عدم حمایت نهادهای دیگر به تنهایی قادر به رفع این مشکل نیست و بارها با خواهش از این عزیزان خواستار جمع کردن این آلاچیق ها شده است اما به هیچ نتیجه ای نرسیده ایم و در مواردی با کارمندان این اداره بسیار تند برخورد کرده اند و  حتی  به ضرب و جرح هم منجر شده است.

وی در ادامه با تاکید بر بهداشتی نبودن این مکانها و خصوصا آب شرب آنها از عدم همکاری اداره اماکن و بهداشت شهرستان سقز انتقاد کرد.

از سویی دیگر یکی از این صاحبان کلانه پزی در گفتگو با شارنیوز با انتقاد از تصمیم اداره راه ، این تصمیم را مانع کسب و کارخود بیان کرد و افزود بنده و 2 برادر دیگرم تنها درآمدمان همین کلانه پزی و دوغ فروشی است. وی تصریح کرد:” مگر به قیمت کشتنمان وگرنه از اینجا تکان نمیخوریم!”

جاده سقز- بانه جاده ای باریک ، دو طرفه و با آسفالت نامناسب و در عین حال بسیار پر تردد که همه سالها شاهد قربانیان بسیار زیادی بر اثر تصادف است.

کد خبر: 9505


نظرات:

  1. واقعا بی انصافیست که ازعدم همکاری مرکزبهداشت صحبت شده زیرا خود اداره راه مطلعند(شایدآقای محمدکریمی مطلع نباشند)که درسال93جلساتی دراین خصوص باهماهنگی مرکزبهداشت برگزارشده ودر2بارمراجعه جهت برچیدن این ساخته های غیرمجاز نیروهای بهداشت نیزحضورداشته اندوهمانندافراد اداره راه آماج اهانت وفحاشی های صاحبان کپرها قرارگرفته اند واین نیروی انتظامی بودندکه پشتیبانی نکردند

  2. چیه برا بو درو ئه که ن کی هه یه له و که لانه یه ی نه خواردبی ؟
    به خوا له رئیسی اداره ی اماکن و تا ئه گاته بهداشت هه موی لیتان خواردوه
    ئاخو له سه ر چی بی ئه م گیردانه ؟!!!!!!