شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۵/۰۷/۱۴۰۱
Saturday، 26th July 2014
3:12 pm

رستم پور : اداره استاندارد سقز تا 2 ماه آینده آغاز به کار خواهد کرد

خبرگزاری تسنیم: معاون فرماندار سقز با اشاره به تعامل مثبت تولید کنندگان سقز با اداره کل استاندار کردستان گفت: اداره استاندارد سقز تا ۲ ماه دیگر آغاز به کار می‌کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سقز، اسماعیل رستم‌پور صبح امروز در جلسه بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و صنفی شهرستان سقز با اشاره به ظرفیت‌های این شهرستان اظهار کرد: سقز برای صادرات محصولات مختلف به کشور عراق دارای ظرفیت های بسیار خوبی است.

وی تعامل اصناف و بازاریان با اداره استاندارد را در سطح بسیار مناسبی توصیف و ارزیابی کرد و از مدیران کیفیت کنترل خواست تا تلاش بیشتری در خصوص نظارت بر تولید اجناس و کالاها داشته باشند.

معاون فرماندار سقز با اشاره به آغاز فعالیت اداره استاندار شهرستان سقز تا 2 ماه آینده اهداف اساسی استاندارد کردن را صرفه‌جویی کلی در مصرف نیروی انسانی، مواد و انرژی،حمایت از مصرف کنندگان،حفظ ایمنی، بهداشت و محیط زیست عنوان کرد و خواستار همکاری سازنده واحدهای تولیدی سقز با اداره کل استاندار شد.

مدیر کل استاندارد کردستان هم در این جلسه گفت:: تعداد واحدهای تولیدی استاندارد در شهرستان سقز نسبت به تعداد کل واحدها از میانگین استانی و کشوری بالاتر است که این امر نشان دهنده اهمیت استاندارد از دیدگاه واحدهای تولیدی شهرستان سقز است.

نجم الدین شیخ عطاری با عنوان اینکه، استاندارد زبان علمی و فنی مشترک در جوامع است، رعایت استاندارد را ضامن سلامتی، بهداشت و ایمنی جامعه دانست.

وی بخشی از وظایف و ماموریت های سازمان ملی استاندارد را شامل تعیین، تدوین و نشر استانداردهای ملی به عنوان تنها مرجع رسمی این وظیفه در کشور برشمرد و افزود: انجام تحقیقات به منظور تدوین استاندارد، بالا بردن کیفیت کالاهای تولید داخلی و کمک به بهبود روش های تولید و کارآیی صنایع، ترویج استانداردهای ملی و نظارت بر اجرای استانداردهای اجباری است.


منبع خبر: تسنیم
کد خبر: 9549


نظر دهي بسته شده است.