شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۷/۰۳/۱۴۰۱
شنبه، 26th جولای 2014
3:14 ب.ظ

بیگلری: فرآوری ذخیره آهن سقز بیکاری در کردستان را ریشه کن می کند

برگزاری مهر: رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان در مجلس شورای اسلامی گفت: فرآوری ذخیره آهن سقز بیکاری در کردستان را ریشه کن می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن بیگلری امروز پنج شنبه در جلسه تودیع و معارفه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان که در مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج برگزار شد، گفت: ریشه بسیاری از معضلات اجتماعی امروز جامعه به مشکل اشتغال مردم به ویژه جوانان بر می گردد.

وی با بیان اینکه حق کردستان محرومیت نیست، عنوان کرد: استان کردستان از لحاظ گردشگری، کشاورزی و معدن دارای ظرفیت ها و پتانسیل های ارزشمندی است که می طلبد آنها را از حالت بالقوه به بالفعل درآوریم.

وی با اشاره به اینکه کردستان جای کار سیاسی نیست، اظهارداشت: مردم این استان خواهان عمران و آبادانی و توسعه و پیشرفت هستند.

رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: شهرستان سقز حدود 300 میلیون تن ذخیره آهن دارد که اگر فرآوری شود بیکاری استان ریشه کن می شود.

بیگلری عنوان کرد: انتظار می رود کردستان را به صورت ویژه و متناسب با استعدادها و پتانسیل های موجود در آن مورد توجه قرار گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به انتصاب مدیران دستگاه های اجرایی استان اشاره کرد و افزود: از این به بعد هیچ گلایه ای مبنی بر مشورت با ما در خصوص انتصاب مدیران نخواهیم کرد.

وی ادامه داد: یکی از دغدغه های نمایندگان مردم در مجلس انتخاب مدیران توانمند است، و فقط در صورتیکه اگر فردی را که در حد بخشدار است برای فرمانداری معرفی کنند قطعا دخالت خواهیم کرد.

رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان در مجلس شورای اسلامی خطاب به اهالی رسانه اظهارداشت: اگر هر کدام از نمایندگان مردم در مجلس مرتکب کار خلافی شدند آن را ضرب در 10 کرده و اعلام کنید ولی برچسب زدن به انها امر اخلاقی و شایسته ای نیست.

محور مشترک فعالیت های دولت و بخش خصوصی منافع نظام و مردم است

رئیس سازمان صنعت،معدن وتجارت کردستان نیز در این جلسه گفت: بعد از گذشت بیش از 36 سال از عمر انقلاب هنوز کردستان فاقد صنعت است.

محمد دره وزمی عنوان کرد: مشکل اقتصادی و بیکاری موجود در کردستان شایسته و در خورشان مردم غیور و همیشه در صحنه این استان نبوده و نیست.

وی بیان کرد: قابلیت ها و ظرفیت های ارزشمندی در کردستان وجود دارد که علاوه بر دولت بخش خصوصی هم وظیفه بهره برداری مطلوب از این پتانسیل ها را دارند.

وی محور مشترک فعالیت های دولت و بخش خصوصی را منافع نظام و مردم خواند و اظهارداشت: شاخص های توسعه ای در استان علارغم پتانسیل های موجود از میانگین کشوری پایین تر است و می طلبد با همکاری و همراهی همه جانبه مابین بخش دولتی و خصوصی در راستای توسعه استان گام برداریم.

در پایان این مراسم از زحمات و تلاش های پیمان اسراری رئیس سابق سازمان صنعت،معدن وتجارت کردستان و محمد پورنگ سرپرست این سازمان با اهدای لوح تقدیری قدردانی شد و محمد دره وزمی به عنوان رئیس این سازمان معرفی شد.


منبع خبر: مهر
کد خبر: 9551


۵ دیدگاه

 • سقزی
  سقزی: 7-26-2014 . 11:04 ب.ظ :

  جناب آقای بیگلری شما در صحبتهایتان از عبارت منافع نظام و منافع مردم استفاده فرموده اید ،
  مگر این دو مقوله مجزا از همدیگر هستند که اینگونه فرمایش می فرمایید ، مگر نظام منافعی غر از منافع مردم دارد? یا منافع مردم با منافع نظام در تضاد است ? لطفا قبل از هر چیزی به معانی الفاظ توجه مرقوم فرمایید.

  پاسخ دهید

  • سقزی
   سقزی: 7-26-2014 . 11:09 ب.ظ :

   آقای بیگلری فرموده اید که اگر نماینده ای مرتکب خلافی شد آن را اعلام نمایید.
   سوالی دارم ، می شود بفرمایید که چرا بعد از انتخاب شما به نمایندگی مجلس چهار نفر از کسانی که در ستاد شما فعالیت می کردند بلافاطله به آموزشکده فنی منتقل شدند?
   چرا زمانیوکه نامه شما در حمایت از آقای نادر فخری برای تصدی پستی در همین شارنیوز منتشر شد . فشارهای متعددی بر شار نیوز به جهت حذف آن وارو آمد?

   پاسخ دهید

   • منتقد
    منتقد: 7-31-2014 . 9:44 ق.ظ :

    جناب بیگلری لطفا بفرمایید که این 300 میلیون تن سنگ آهن کجای سقز است که ما نمیدونیم؟ میشه بفرمایید که بر اساس کدام کارهای اکتشافی با قطع و یقیین به این عدد رسیدید؟ ژئوفیزیک؟ گمانه زدن؟ و یا اکتشاف فضایی با استفاده از رویای شیرین شما؟!!! ما که به غیر از یکی دو معدن کوچک در حداکثر 3 میلیون تن چیزی ندبدبم.
    لطفا برای رفع کودی فرافکنی نکنید جناب بیگلری. شما در این دوره به غیر از دخالت در غزل و نصب ها هیچ کاری نکردید پ…

    پاسخ دهید

    • محمد
     محمد: 7-31-2014 . 2:05 ب.ظ :

     این بنده خدا یا نمی دونه معدن آهن چیه یا 300 میلیون چقدره… ضمنا استان یزد با حدود 4 میلیارد تن ذخیره سنگ آهن هنوز نتونسته مشکل بیکاری رو حل کنه…..

     پاسخ دهید