شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۸/۰۲/۱۴۰۱
یکشنبه، 27th جولای 2014
10:06 ق.ظ

عید فطر در سقز چند شنبه است؟

امسال نیز هم چون بیشتر رمضان های سال های گذشته نظر واحدی در مورد روز عید فطر وجود ندارد و گروه های مختلف مذهبی روزهای متفاوتی را به عنوان عید اعلام کردند.

به گزارش شارنیوز یکی از گروه های مذهبی امروز را به عنوان عید فطر اعلام کرده و از اعضای خود خواسته است،  مناسک مربوط به عید را در روز یک شنبه انجام دهند. بر همین اساس اغلب کارمندان  هوادار این گروه، امروز یا مرخصی هستند یا با تاخیر به سرکار آمده اند و مغازه دارانشان هم امروز را تعطیل کرده اند. این گروه روز یک شنیه را زمان مقارنه زمین، ماه و خورشید می دانند و این استدلال را به جای روئیت ماه ملاک اعلام روز عید اعمال می کنند.

بر اساس رسمی چندین ساله در مناطق اهل سنت نشین کردستان، اغلب مردم یک روز قبل از تقویم رسمی کشور ماه رمضان را آغاز کرده و در نتیجه یک روز پیش از اعلام رسمی (براساس تقویم) عید فطر را جشن خواهند گرفت. اگرچه تمامی مردم و امامان جماعت از این قاعده پیروی نمی کنند و بسیاری نیز مطابق با اعلام نظر مراجع اهل تشیع رمضان را به پایان می رسانند. 

در هر صورت حال و هوای عید از یک شنبه تا چهارشنبه سقز و دیگر شهرهای کردنشین را تحت تاثیر قرار داده است.

 

کد خبر: 9555


یک دیدگاه

  • کورد
    کورد: 7-27-2014 . 8:06 ب.ظ :

    توضیحات لازم در سایت مکتب قران با استدلال موجود است لطفا آن را دانلود کنید ومطالعه نمایید.ضمنا قرن فناوری وپیشرفت علم است.

    پاسخ دهید