شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۵/۰۵/۱۳۹۹
چهارشنبه، ۸ام مرداد ۱۳۹۳
۲:۵۳ ق.ظ

“هیوا حاجی محمدی” رئیس ارشاد سقز شد

هیوا حاجی محمدی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سقز شد. 

به گزارش شارنیوز صبح روز دوشنبه در حالی که در شهرستان سقز عید فطر اعلام شده بود، جعفری-مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان-با حضور در دفتر فرماندار سقز، هیوا حاجی محمدی را به عنوان رئیس اداره ارشاد سقز معرفی کرد. در این جلسه از زحمات عطا احمدی نیز تجلیل به عمل آمد.

حاجی محمدی در اولین اظهارنظر خود، برگزاری جشنواره تئاتر کردی را مهمترین و اولین ماموریت خود اعلام کرد و اظهار داشت برای برگزاری این مهمترین رویداد فرهنگی مناطق کردنشین، از تمامی ظریفت های هنری سقز استفاده خواهد کرد.

برگزاری جشنواره تئاتر کردی به دلیل اختلافات داخلی اهالی تئاتر سقز در هاله ای از ابهام است که امید آن می رود با حضور حاجی محمدی مشکلات موجود مرتفع گردد. 

اداره کل ارشاد کردستان سه گزینه را برای ریاست اداره ارشاد سقز در نظر داشت که در نهایت از میان، احمدی-رئیس فعلی-، حاجی محمدی و رستم پور،  هیوا حاجی محمدی به این سمت منصوب شد.

وی پیش از این در بانه عهده دار همین مسئولیت بود.

کد خبر: 9587


۲۷ دیدگاه

 • مرشد
  مرشد: ۵-۸-۱۳۹۳ . ۵:۳۲ ق.ظ :

  چرا باید برگزاری جشنواره تئاتر کردی مهمترین مساله‌ی اداره‌ی ارشاد سقز باشد؟ فقط و فقط چونکه نمیخواید این فرصت از سقز گرفته شه؟
  پر واضحه که سایر انجمن های سقز به خاطر این جشنواره در بسیاری از موارد و تقسیم بودجه ها نادیده گرفته بشن.
  ریاست اداره ارشاد یک مدیر است و باید با دید مدیریتی این مجموعه رو کنترل کنه و هرگز اینجوری حساب نشده، ناپخته و احساسی صحبت نکنه.
  به نظر من برگزاری جشنواره مهمترین مساله ی تئاتر سقز هم نباید باشد. اجرای یک نمایش پر مخاطب چیزی است که همه ی شهر نشینان دنبالش هستن و باید مهمترین مساله و دغدغه ی آقای مدیر ارشاد در مقوله‌ی پرداختن به تئاتر باشد.
  چیزی که سالهاست شاهدش بودم تئاتر های خسته کننده که در نظر جماعت دستاندرکار تئاتر سقز، مردم جماعتی بی خبر از هنر بحاسب میان.
  بزارید یه جور دیگه بگم که قشنگ حس من رو به تئاتر سقز درک کنید: تئاتر سقز = روزنامه‌ی کیهان

  عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

 • امين
  امين: ۵-۸-۱۳۹۳ . ۱۰:۱۹ ق.ظ :

  اداره كردن ارشاد فرقي ندارد كي باشد مهم اينست هنرمندان را يكپارچه نمايد كه اين هم بعيد است …

  عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

  • پاشکۆ: ۵-۸-۱۳۹۳ . ۲:۰۶ ب.ظ :

   پیرۆزبایی له هونه‌رمه‌ندان

   عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

   • باران: ۵-۸-۱۳۹۳ . ۶:۲۱ ب.ظ :

    آقای … برنامه ارایه کرده بود چرا از ایشان ظلم شد مدیری توانمند و استاد تاتر آخخخخخخخ چقد ناراحت شدم.لا اقل برای فرمانداری گزینه بدی نیست. طوماری براش جمع کنیم از بنگاه دارها و مافیای زمین که خیلی دوسش دارن شورا که بود واسه این جماعت نون شده بود استاد

    عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

   • مختاراصغری
    مختاراصغری: ۵-۸-۱۳۹۳ . ۷:۴۰ ب.ظ :

    کاک هیوا گیان پیروزه انشالله بتوانن وکو جاران خزمه ت که ن به هونر ی ام شاره

    عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

    • ادریس دلارامی
     ادریس دلارامی: ۵-۹-۱۳۹۳ . ۱۰:۰۳ ق.ظ :

     سلام
     عید سعید رو به همه همشهریان عزیزم تبریک و تهنیت عرض میکنم … امیدوارم طاعات و عبادات مورد قبول حق شده باشد.
     واما عزیزان آب را گل نکنیم … بودن هر شخص در جایگاه ریاست ارشاد برای هنرمند فرقی ندارد بلکه این نظام و نحوه مدیریت شخص است که باعث دگرگونی های مثبت و منفی در راستای تحقق اهداف عالیه فرهنگی خواهد شد . هیچ کس از هنرمندان تئاتر مخالف آقای عطا احمدی نبوده و ایشان به عنوان یک شخص حقیقی برای نه تنها بنده بلکه همه جامعه تئاتر سقز قابل تجلیل و احترام است و از همین جا بنده برای ایشان آرزوی موفقیت و کامیابی در تمام مراحل زندگی رو از خداوند منان خواستارم … اما آنچه موجب آزار روحی من و یک سری از دوستان گردیده نحوه تصمیم گیری و به زعم بنده تبعیضات فروان در بین هنرمندان دیدگاهی خوب از سابقه مدیریتی ایشان در خاطرات من ثبت نشده و به صراحت عنوان میکنم زمانیکه کارمند زحمت کش اداره ارشاد به خود اجازه میدهد و با الفاظ رکیک به جامعه هنرمندان توهین میکند … حاجی محمدی کارنامه کاری او برای ما بیگانه نیست و از بین تمامی انجمن ها با تئاتریها بیشتر سر کار داشته و همه ما به خوبی از روحیات کاری اطلاع و اشنا هستیم و از اینکه گزینه شار نیوز و گزینه مختار از بین کاندید شدگان به این جایگاه رسید تبریک … و خوشحال هم هستیم به دلیل روابط های خوب کاری.. بگذریم توهین و افترا در یک صفحه الکترونیکی به مقام یک هنرمند توسط کسانیکه جرات ندارند خودشان رو معرفی کنند کاری پسندیده نیست چه اشکال داره جامعه گردانندگان شما رویکردی مناسب با منقدان جبهه شمار داشته باشند و شما اون رو منعکس کنی … اگر اهدافی دمکراتیک دنبال میکنید و اگر نه که هیچی … خب امیدوارم کاک هیوا بتواند بر اساس اولین حرکت خود که چندین نیروی انسانی برای اداره جذب کرده در راستای همین انگیزه بتوند عامل اصلی و نقطه عطف همه هنرمندان باشد و همه کدورتها ، نارحتی ها و… را از بین ببرد و وفاق همدلی ایجاد نماید. و در خاتمه بدون هنرمند اداره فرهنگ ارشاد اسلامی نامی بیش نیست و متولیان فرهنگ باید آنچه را که در حد و شایسته هنرمند است محترم شمرند.

     عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

     • مختاراصغری
      مختاراصغری: ۵-۱۰-۱۳۹۳ . ۱۲:۳۲ ق.ظ :

      باسلام خدمت آقای دلارامی عزیز-برادر ،بنده با یک سری از کارهای شارنیوز موافق نبودم وشخصا ورودر رو خدمتشان معترض شدم که لازم به تایپ در این پنجره نبود وشما مارا باهم وبه اسم کوچک که می خواستید توهین فرمایید خود را کوچک کردید متاسفانه وحالا شما اگر منظورتان کوچک کردن شان ریاست اداره ارشاد است ویک بازی در تاتروکوچک کردن آقای حاجی محمدی ،هیچ باکی نیست چون همه ما برای مردم شناخته شده ایم و بنده نسبت به تمام فعالیتهای شما نسبت به این جریانات ودادن خبرها به خبرگزاریها وموارد دیگر …اطلاع دارم که چقدر به این خبر حاشیه دادیدولی کاش از کسانی دیگر مایه نمی گذاشتید که آنان را سبک کنید چون خیلی ازاین عزیزتر بودندوبرای ما قابل احترام.آقای حاجی محمدی با اصرا رمدیر کل -فرماندار وبعضی دیگر دوباره با حفظ سمت بانه لطف کردند وبه سقز آمدند وآن هم با شرایط خاص آقای حاجی محمدی.دوست عزیز کنتاکت شخصی خود را به این مسئله کاملا اداری نکشانید چون در این گزینه هم مدیر کل-فرماندار وبعضی دیگر را به سخره می گیرید که برای شما هیچ خوب نیست -این یک کار قانونیه نه یک شوخی اینقدر هم دراین شبکه ها پیغام نگذارید چون با این نظرات به شخصیت کسی که توهین می کنید خود سنگین نمی شوید خواهشا دیگر قائله را ختم به خیر فرمایید.اگر منظورتان حاشیه سازی دوباره نیست چون ما وقت اضافه نداریم که دنبال این … بیافتیم-به جای آن تماس بگیرید –
      ومن الله التوفیق

      عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

      • بهنام: ۵-۱۱-۱۳۹۳ . ۸:۲۰ ق.ظ :

       همین آقایان که در صدرآن آقای بایکوت شده که برای هیچ سمتی قبولش ندارن به این جماعت خط میدهد.مدیریت به زور به کسی داده نمیشود.این جماعت با این طرزتفکر میخواستند مدیر ارشاد را تعیین کنند خدا رحم کرد که گزینه این هنرمندها … بود.که امتحانش را در شورا بس داد.

       عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

      • javab: ۵-۱۰-۱۳۹۳ . ۱:۰۴ ق.ظ :

       و اما وفاق و همدلی …
       این جمله بندیش ایراد داره. نمیشه درست فهمید چی میگه . می شه دوباره بازنویسی کنید؟

       عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

      • زاهد کریمی
       زاهد کریمی: ۵-۹-۱۳۹۳ . ۱۱:۴۵ ق.ظ :

       مووباره ک بیت اینشالالله کاکه هیوا گیان هه ر سه ر که وتوو بییت

       عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

       • میم تیم
        میم تیم: ۵-۹-۱۳۹۳ . ۱۲:۰۱ ب.ظ :

        انشالله شاهد احداث سینمای شیک و مدرن به علاوه برگزاری کنسرت های خوانندگان مشهور در سالن های مناسب سینمایی(نه سالن ورزشی)باشیم

        عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

        • ai vldk
         ai vldk: ۵-۹-۱۳۹۳ . ۶:۰۴ ب.ظ :

         اين همه آقايان ….گزوه آناهيتا زحمت كشيدند تا آقاي اسماعيلي رئيس بشود چي شد؟اتفاقا”گزينه بدي هم نبودمتاسفم

         عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

         • مممد خیالی
          مممد خیالی: ۵-۱۰-۱۳۹۳ . ۱۲:۳۵ ب.ظ :

          سلام کاک هیوا جان تبریک عرض می کنم باآرزوی موفقیت فراوان

          عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

          • شهریار احمدی
           شهریار احمدی: ۵-۱۱-۱۳۹۳ . ۱۱:۱۱ ق.ظ :

           با عرض سلام خدمت هنر دوستان
           انشاالله انتخاب آقای حاجی محمدی به فال نیک بگیریم برای توسعه هنرو فرهنگ شهرمون البته با کمک تمامی هنرمندان و هنر دوستان.
           تبریک به آقای حاجی محمدی و سپاس از زحمت های آقای احمدی بزرگوار

           عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

           • سامان اميني
            سامان اميني: ۵-۱۱-۱۳۹۳ . ۱۱:۳۹ ق.ظ :

            سلام بر سفيران هنر در كردستان:
            ما باید فضای لازم را برای هنرمندان ایجاد کنیم تا با آسودگی بتوانند کارهای فرهنگی و حوزه های نرم افزاری را انجام بدهند و بدانند کارهای فرهنگی متعلق به آنهاست ،مامنظورم از آقايان باني هنر است.خدا وكيلي در خصوص كارهاي فرهنگي وهنري فرهنگ و ارشاد اسلامی،فرمانداری.شوراي شهرسقزچكار كرده اند.كار كرده اند اما كم ما نیاز داریم در این شهر تاريخي،هنرهاي فاخريصورت پذيردضمن تقدیر و تشکر از زحمات کارکنان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سقزاما دوستان خودتان مي دانيدنفاق از چيست.وقتي دوست بسيار عزيزم وبازيگر خوب را مسئول دفتر هنر هاي نمابشي.منصوب مي كنيد بايد اين انتظار هم داشته باشيدچون واقعا” ما به عينه داريم مي بينيم ايشان آدم خوبي هستند اما مدير خوبي نيستند من از همه عزیزان بخصوص آقاي حاجي محمدي تقدیر و تشکررا داشته ومي خواهم با هنرمندان مداراوشهرمان سقز هیچگونه امکاناتی ندارد که بتوان به نحو احسن جشنواره اي يا ….. برگزار کنیم اما این پتانسیل در وجود جوانان و هنرمندان این شهرستان نهفته است و اگر مسئولین شهري و استانی نگاه ویژه ای به سقز داشته باشند می توان کنگره های يزرگ جشنوارهاي قوي وحتي در سطح بین المللی هم برگزار کنیم و فرهنگ غنی كردستان را بخصوص فرهنگ زیبای سقز را که در اعماق وجودمان ریشه دارد به دنیا بشناسانیم ،اگر قرار است همانند سالهای گذشته از شهرستان های اطراف کمکهایی اخذ شود ما در شهرستان نمی توانیم به شکل احسن کمکهایی را جذب کنیم و خواهشمندیم مسئولین شهري و استانی در این زمینه همكاري لازم را يگمارند در دوران قبل انجمن های شعر و دیگر انجمن ها فعال نبودندو باید اداره ارشاد دیگر انجمن ها را به صورت یکنواخت فعال کند ما امیدواریم در دوران مدیریت جدید این مشکل برطرف و همه انجمن ها در کنار هم در خدمت فرهنگ شهرستان تلاش کنند.در مسئو ليتها نيز بايدتجديد نظر شود مثلا”من كاك ادريس را دوست دارم.ايشان مدتي كمي است ار گروه آناهيتا جدا شده اند هنوز هم جواز گروه نگرفته اند ايشان رامنصوب به دبيرخانه مي كنيد.خوب بايد انتظار همچنين مو هبت بدي هم باشيدمن نمي گويم خداي نخواسته كسي بد است شما با اين افراد كه حالا تا جايي كه من اطلاع دارم دوستاني چون آقاي احمد صا لحي از سالهاب قبل مدرك اين حرفه را دارا مي باشد يا خانم مظهريا آقاي زارع زاده گويا ايشان نيز از طريق ارشاد كارشناسي دارند يا آقاي محمدي كه در حال تحصيل اين فن هستنديا آقاي عبدي ياآقاي سامان من فاميلشان را فراموش كرده ام مي توان پتانسيل خوبي باشند براي شهرمان. ضمنا”از نام پيشكسوت احساس غرور مي كنم وبااين عزيزان افتخارولي ديگر بگذاريد جوانان هم خودي نشان بدهندوهر كسي هم مسئول ارشاد شد بدانيد سقزي است و دلسوزشهرمان او را همكاري كنيد نه تخريب.در پايان از همه پوزش مي خوام
            آقاي حاجي محمدي ادارات را بسیج كنيدبراي جشنواره تاتر كوردي ما دربرگزاری جشنواره به نحو احسن در خدمت هستيم و انتظارداریم اداره کل ارشاد استان و دیگر نهادهای استان كردستان در این امر مهم به ما یاری رسانند.

            عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

            • مريواني
             مريواني: ۵-۱۱-۱۳۹۳ . ۱۲:۰۰ ب.ظ :

             با سلام و سپاس از گردانندگان سایت خبری لازم میدانم در مورد مطلبی که در فوق نگاشته شده چند جمله ایی بنویسم چرا در بخشی از این مطلب نامی هم از انجمن سینمای جوان آوردهl نشده

             عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

             • سقزی
              سقزی: ۵-۱۲-۱۳۹۳ . ۸:۰۳ ق.ظ :

              سلام
              مگه میشه اداره کردن یک اداره مهم نباشه که به دست کیه ،انهم جایی که ارتباط مستقیم وتنگاتنگ با فرهنگ و هنر مردم داشته باشه.بی شک زحمات هر یک از این عزیزان برای ما بارز و قابل احترامه.اما ما قبلا شاهد کارهای هنری وزحمات وموفقیتهای بی شبه کاک هیوا در این سمت بودیم،مطمئنا باحمایت وپشتیبانی هریک از ما هنرمندان شاهد موفقیتهای بیشتری از ایشان خواهیم بود.ومن به نوبه خودم انتخاب کاک هیوا در این سمت را به ایشان وجامعه هنرمندان تبریک میگم وخوشحالم که یک بار دیگر اداره ارشاد به ایشان سپپرده شد.

              عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

              • حیدر
               حیدر: ۵-۱۲-۱۳۹۳ . ۷:۴۸ ب.ظ :

               سلام.
               بازگشت کاک هیوا به سقز جای بسی خوشحالی است.امیدوارم مثل گذشته شاهد تلاشهای بی دریغ ایشان در عرصه هنری باشیم.البته برای رسیدن به نتیجه مطلوب در این زمینه باید حامی ایشان باشیم.

               عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

               • شه ريف
                شه ريف: ۵-۱۳-۱۳۹۳ . ۱۲:۵۶ ب.ظ :

                ئاتر آن شاخه از هنرهای نمایشی است که به بازنمودن داستان*ها در برابر مخاطبان یا تماشاگران می**پردازد. “تئاتر” یک هنر دراماتیک است و پنج قرن قبل از میلاد مسیح در آتن و روم به وچود آمد و سپس در آثارقرون وسطی، رنسانس و بعد در عصر چدید اروپا ادمه یافت. منظور از تئاتر یک مچموعِّّه هنری یا یک نظام سازمان یافته هنری است که پیش از هر چیز به متن یا نمایشنامه و سپس به کارگردان نیاز دارد و شامل بازیگری ، صحنه آرایی ، مجسمه آرایی ، موسیقی ، سخنوری ، نور پردازی ، نقاشی ، معماری . است.کسانی که درباره بوجود آمدن تئاتر جستجو کرده اند ميگويند سر چشمه آن از آيين هاست . آيين به مراسم مذهبی و اجتماعی می گويند . مثل مراسم عروسی يا مراسم(باوكه رو)يا(شين)در كردستان و مراسم رقص های مخصوص كوردي در کشورهای ديگر انسان هميشه دوست داشته است به اتفاقاتی که خارج از اراده و ميل اوست تسلط داشته باشد و اين ويژه گی اصلی تئاتر است. اما در شهر من تاترشده بازي دست چندنفري كه دائم ضررمي رساندگروهي كه با اين همه…..مي خواستند رياست هم بدست بگيرندكه تماما”فرهنگ رسم سنت ما را ويرانتر كنند

                عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

                • دنى بوى
                 دنى بوى: ۵-۱۴-۱۳۹۳ . ۹:۳۰ ب.ظ :

                 جناب كاك هيوا ازصميم قلب بشما تبريك وتهنيت عرض مى نماييم وبيشتراز ان دست اقاى مهندس فخرى عزيز فرماندار شجاع درد نكند اكر مقدارى كوتاه مى امد فلانى را بعنوان ريس ارشاد مى كذاشتندمتاسفم دوستان از اقاى حاجى محمدى حمايت كنيد

                 عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

                 • سقزی
                  سقزی: ۵-۱۵-۱۳۹۳ . ۱:۱۷ ب.ظ :

                  فقط میتونم ازته دل اومدن کاک هیواروتبریک بگم و خداروشکر ماروازدست … نجات دادین شمافرشته نجات مابودید

                  عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

                  • حامداسعدی
                   حامداسعدی: ۵-۱۷-۱۳۹۳ . ۱۱:۳۱ ق.ظ :

                   سلام / عزیزان همشهری دنبال اسم نباشید بلکه دنبال برنامه مفید باشید البته آن کسی که سکاندار اداره ای میشود باید کارنامه ای مثبت پشت سرش باشه واگر قبلا هم مسئولیت نداشته شخصیت اجتماعیش میتونه حامیش بشه بهرحال این آقای حاجی محمدی هم یکی ازمسئولین محترم وباسابقه است و میتونه مرهمی برزخمهای فرهنگی این شهر تاریخی بشه لطفا همه دست به دست هم بدید تا ایشان موفق بشه و برنامه های مفید برامون اجرا کنه ، ارزوی موفقیت دارم برای ایشان وهمکارانش

                   عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

                   • حامدشاهي
                    حامدشاهي: ۵-۱۸-۱۳۹۳ . ۱۰:۵۴ ق.ظ :

                    آب در كوزه ما تشنه لبان مي گرديم

                    عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]