شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۵/۰۴/۱۴۰۱
پنج‌شنبه، 31st جولای 2014
11:20 ب.ظ

استاندار کردستان : مشکل جوانان فقط با ازدواج آسان برطرف نمی شود

خبرگزاری مهر: استاندار کردستان با تاکید بر رفع مشکلات اشتغال و مسکن جوانان عنوان کرد: در حال حاضر تنها، ازدواج آسان نمی تواند مشکل جوانان کشور و استان کردستان را برطرف کند.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالمحمد زاهدی ظهر امروز چهارشنبه در دیدار با معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در سنندج اظهار داشت: تنها راه مقابله با بیکاری در کشور توجه به مشاغل کوچک و زود بازده است.

وی با اشاره به این مطلب که باید فرهنگ غلط استخدام دولتی از بین برود، افزود: باید با ترویج نوآوری جوانان را به سمت کار آفرینی سوق دهیم.

استاندار کردستان با بیان اینکه در حال حاضر کارآفرینی در جامعه به خوبی تعریف نشده است،بیان کرد: متاسفانه بسترهای گرایش جوانان هم به کارآفرینی فراهم نشده است و انتظار می رود با برنامه ریزی مناسب این مسیر برای رفع مشکل بیکاری در کشور و به تبع آن استان ها فراهم شود.

زاهدی آمار بیکاری استان کردستان را 28.2  درصد ذکر کرد و یادآور شد:  استان از جمعیت جوان بیکار رنج می برد و برای رفع این مشکل باید بسترهای کارآفرینی فراهم شود و یکی از اولویت های کاری جوانان به ویژه دستگاه های متولی باید ایجاد مشاغل خرد و زود بازده باشد.

وی ادامه داد: استان کردستان دارای منابع مناسب و جوانان توانمندی است که با فراهم بودن زمینه ها می تواند در بحث خود اشتغالی به یکی از استان های سرآمد تبدیل شود.

تنها، ازدواج آسان نمی تواند مشکل ازدواج جوانان را حل کند

استاندار کردستان گفت: در حال حاضر تنها ازدواج آسان و دانشجویی نمی تواند مشکل ازدواج جوانان را حل کند چرا که مشکل اصل جوانان بعد از ازدواج و در طول زندگی است.

زاهدی با اشاره به این مطلب که تا وقتی مشکل اشتغال و مسکن جوانان حل نشود امکان پایداری زندگی ها و گرایش جوانان به امر ازدواج امکان پذیر نمی شود، اظهار داشت: متاسفانه آینده بسیاری از جوانان بیکار و بدون مسکن که با ازدواج های آسان به خطر می افتد در نظر گرفته نمی شود.

وی با بیان اینکه نیت طرح مسکن مهر خیر و برای حمایت از اقشار کم درآمد بود،افزود: این طرح متاسفانه بعد از سپری شدن مدت زمانی به دلیل تراکم جمعیتی در یک جا و نبود تسهیلات اولیه زندگی به معضلی دیگر تبدیل شد که باید در این خصوص هم چاره ای اندیشیده شود.

استاندار کردستان بر احداث مسکن براساس سنت های مناطق مختلف تاکید و بیان کرد: باید برای احداث مسکن جوانان هم  اقدام به ارائه الگویی متناسب با نیاز و شرایط روزجامعه و درقالب سنت های موجود هر منطقه کرد.

زاهدی یادآور شد: باید مسکن مهر را در اختیار واحدهای کوچک وهم چنین تسهیلات ویژه در اختیار انبوه سازان قرار دهیم تا مطابق با اصول اولیه زندگی و فرهنگ هر منطقه آن را بسازند.

حمایت از سرمایه گذاران اولویت کاری است

وی در بخش دیگری از سخنان خود حمایت از سرمایه گذاران را اولویت کاری دانست و ادامه داد: با جذب سرمایه گذاران هم باید اقتصاد و اشتغال استان  را تقویت کنیم.

استاندار کردستان گفت: باید با ایجاد بسترهای لازم امنیت سرمایه گذاری را در استان فراهم  تا بتوانیم از ظرفیت های موجود در استان به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم.

زاهدی در پایان سخنان خود اظهار داشت: انتظار می رود با برنامه ریزی های لازم در راستای حمایت از جوانان و رفع مشکلات بیکاری و مسکن جوانان گام های اساسی  برداشته شود


منبع خبر: مهر
کد خبر: 9628