شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۵/۰۷/۱۴۰۱
Thursday، 14th August 2014
12:06 am
گزارش تصویری+ویدیو

“چرو” شکوفه ای نوظهور بر درخت موسیقی سقز

جمعه ی هفته ی پیش اخرین اجرای گروه موسیقی چرو بود. اجرایی که چهرهای هنرمند جدیدی را به جامعه ی هنری سقز شناساند و سطح جدیدی از کار حرفه ای را به علاقمندان موسیقی در سقز عرضه کرد. 

کاوان کریمی سرپرست گروه که گرداورنده ی این استعداهای جوان و اینده دار بود، خود نه تنها با سن کم بلکه با نواختن هنرمندانه ی قطعاتی از ارداون کامکار حاضران را میخکوب کرد، هر چند تماشاچیان با شروع همنوازی گروه چرو و اینکه نمی توانستند هیچ یک از نوازندگان این گروه را از لحاظ تلسط بر دیگری برتری دهند، هر لحظه بیشتر از قبل شگفت زده شدند. 

ویدیویی کوتاه از تک نوازی کاوان کریمی را اینجا ببینید-سایت یوتیوب

 فضای  سالن، که از ترکیب نوستالژی قطعات فولکور با تنظیم نوازندگان دهه ی هفتاد حال و هوای خاصی گرفته بود علی رغم تناقض شدید در استفاده نامتناسب از نقش های قالی های سنتی در کنار مدرن، با حضور مجری مسلط و پیشکسوت در عرصه ی موسیقی خلیل سعیدی،  فضایی کاملا مثبت بود و تماشاچیان با چهره ای حاکی از رضایت سالن را ترک کردند. 

عکس های زیر روایتی است  از ان چه ان  شب در سالن ارشاد گذشت:

 

 

chrogroup (6)

12345

alalam_635144212842827177_25f_4x3

chrogroup (2)

chrogroup (3)

chrogroup (5)

 

chrogroup (1)

کد خبر: 9847


نظرات:

  1. دەستیان خۆش و سەریان بەرز و لەشیان ساخ. ئەوەی کە ئەوان توانیویانە لەم کەش ھەوا بێ ڕۆح و نائومێدیەی ژیانی ڕۆژانەماندا وەھا ھەوڵێک بدەن بە ڕاستی جێگەی ڕێزە. ئەوەی ڕاستە لە مێژوودا ئەوەی کە بەردەوام ماوەتەوە ھونەر و جوانی و ئەدەبیات و بە گشتی بەرھەمی ھونەری بووە. ئەم کۆڕە جوان و گەنجەی وڵاتەکەمان نیشانەی مانەوەی فەرھەنگی ئەو وڵاتەیە. ھاوڕێیانی ژەنیار و ھونەرمەند ھیوای سەرکەوتنمان بۆتان ھەیە. بەو ھیوایە کە ئەمجار بینەر و بیسەری بەرھەمی ھونەری دەسکردی خۆتان بین کە پڕ لە داھێنان بێت. ھەر بژین.

  2. تبریک فراوان و با آرزوی سربلندی و سرافرازی این گروه خوب و خلاق