شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۴/۱۲/۱۳۹۸
جمعه، ۲۴ام مرداد ۱۳۹۳
۱۰:۴۹ ب.ظ
عکس هایی از یک حماسه

جمعه ی سقز به نام شنگال رقم خورد

مادران حرف یکدیگر را خوب می فهمند برای همین است که مدام تکرار می کنند تا مادر نباشی نمی فهمی! اما این بار لازم نیست مادر باشی تا بفهمی رنجی راکه از دیدن جان دادن کودکت می کشی چقدر جانکاه است! لازم نیست مادر باشی تا تک تک سنگ ریزه ی کوههای شنگال که در پاهای برهنه و بی رمق کودکت فرو می روند در قلبت فرو رود! تا بدون تردید آرزو کنی به جای خون در رگهایت شیر می جوشید تا لب های خشک نوزادت را لحظه ای تر می کرد! 

امروز مادران شنگال ارزو می کنند هیچگاه مادر نمی شدند تا روزی که جگر گوشه هایشان گرسنه و تشنه سر پناهی جز کوههای شنگال ندارند را به چشم نمی دیدند! امروز مادران شنگال دامنی مادرانه می خواهند تا بغض های فرو خورده شان را در ان فریاد کنند!  امروز کردستان هم مادری  می خواهد که زخم های فرزندانش را مرهم نهد!مادرانی که از سفره ی کودکان خود نانی هم برای فرزندان گرسنه ی او  کنار بگذارند!  

سالهاست که کردستان را با زخم هایش می شناسیم با عکس کودکان سلاخی شده اش! زنان و مردان اواره اش ! سالهاست که قلب فرزندان کردستان اگر نه از دشنه ی دشمن که از دیدن رنج هم زبانانشان در خون غلتیده است! وقت ان رسیده که عکس های کردستان پر باشد از دستانی که یاری می دهند!  نه دستانی که از زندگی کوتاه شده! وقت ان رسیده فرزندان کردستان برای کردستان مادری کنند… 

امروز اگر از کوههای شنگال صدای ضجه و مرگ به گوش می رسد، صدایی به زبان مادری ما ! صدایی از جنس لالایی های کودکیمان! کسانی هستند که این صدا را شنیده اند و می کوشند تا صدای همدلی خود را از چل چمه به شنگال بفرستند! باشد که از پژواک این صدا  زمزمه ی آهنگ ” خوایه وه تن ئاوا کی …”  را در کوههای کردستان  بپیچد…. 

  عکس هایی که در زیر می بینید، تکه های کوچکی است از انچه که امروز بر انان که بی هیچ چشم داشتی با همزبانانشان همدل شدند، گذشت… 

پارک شهر

پارک شهر

 

گردهم ایی مردم در پارک شهر سقز برای کمک به شنگال

گردهم ایی مردم در پارک شهر سقز برای کمک به شنگال

عکس هایی از چادرهای کمپین کمک به شنگال در صبح جمعه

کد خبر: 9875


۹ دیدگاه